Sonu Bulmak: Yazarlar için 5 Mükemmel Yan İş

Yan koşuşturma artıyor.

İçinde yeni bir anket Yan işte çalışan 1000 Amerikalıdan CreditLoan, insanların ek gelir elde etmek için rekreasyondan, dostlarıyla ve ailesiyle vakit geçirmekten ve hatta uyumadan vazgeçmeye istekli olduklarını keşfetti.

Bu mükemmel yan işlerden bazıları evden çıkmak anlamına gelirken, mesela bir Uber kullanmak yada bebek bakıcılığı yapmak, ötekiler ise bir dizüstü bilgisayar ile koltuğunuzun rahatlığında yapılabilir. Ve yazarlar için, geliri desteklemek için yarı zamanlı işlerde becerilerinizi kelimelerle kullanmak için pek oldukça fırsat var.

Burada birkaçına dikkat çekiyoruz:

1. Metin Yazarı

Mükemmel bir metin yazmak, kurgu yazarlarının en oldukça haiz olduğu bir şey olan yaratıcılık ve beceri gerektirir. İlgi çekici bir ifade oluşturabilirseniz, bir şirket için insanları hizmetlerini kullanmaya teşvik eden bir öykü anlatabilirsiniz. Özetle, metin yazarlığı budur.

Bazı şirketlerin maaş bordrosunda tam zamanlı bir metin yazarı varken, bunu haklı çıkaramayan ufak işletmeler için çözüm özgür gazetecilerdir. İş sitelerinde yada aşağıdaki şeklinde özgür çalışan sitelerde özgür metin yazarlığı fırsatlarına dikkat edin Upwork.

2. Bloglama

Kendi blogunuzu kurabilir, onu popüler hale getirmek için lüzumlu zamanı ve çabayı harcayabilir ve sonrasında ondan para kazanabilirsiniz, sadece bu uzun vadeli bir proje. Kısa vadede, içerik pazarlamasının yükselişiyle beraber, birçok şirket orijinal ve ilgi çekici içerik arıyor.

İş ilanları, özgür meslekleri aramak için başka bir yerdir, sadece birkaç web sitesi yazarları fırsatlarla buluşturmaya kendini adamıştır. Oranlar değişse de, haftada birkaç blog yazmak, extra gelir için en iyi yan işlerden biridir.

Protip: Nişinizi bulabilirseniz birazcık daha çok kazanırsınız.

3. Yazıyı Devam Ettir

Extra gelir için en iyi hafta sonu işleri, size iş alma yada almama esnekliği sağlar, böylece onu kişisel yaşamınıza sığdırabilirsiniz. Ödeme meydana getiren müşteriler için özgeçmişleri yenilemek bu işlerden biridir – meşgul yöneticiler bir yönetici özgeçmiş hizmeti onları bir sonraki hamlelerine hazırlamak için.

Kaydolabileceğiniz bir takım hizmet vardır ve öteki insanların hayatlarında neler yaptıklarını görmek ve bir sonraki aşamaya geçmelerine destek olmak garip bir emek harcama olabilir.

4. Transkripsiyon

Bir klavyede kafi oranda vakit geçiren bir çok insan, keskin bir dokunma yazma hızı geliştirir. Eğer bu sensen, transkripsiyon garip bir fırsat olabilir.

Ödevler, iş toplantılarından yasal işlemlere kadar farklılık gösterir, sadece alıntılanan saatlik ücretin, metne dönüştürmeniz ve kanıtlamanız için saat başına değil, çoğu zaman saatlik ses başına bulunduğunu ihmal etmeyin.

5. Yazma Öğretmeni

Öğretmenlik ek olarak extra para karşılığında yarı zamanlı işler için fırsatlar sunabilir. İster okula giden küçüklere öğretmen olun, ister bir yetişkinin yaratıcı tekniğin bazı ince noktalarında ustalaşmasına yardım edin, bu iş ödüllendirici olabilir.

Sunacak oldukça şeyiniz bulunduğunu düşünüyorsanız, imalathane emek harcamaları düzenlemeyi ve katılımcıları gelip bir mentor olarak hareket etmeleri için sizinle beraber becerilerini geliştirmeye birazcık vakit ayırmaları için görevlendirmeyi de düşünebilirsiniz.

Yazarlar için Daha Mükemmel Yan İşler

İyi yazarlar için mevcut tek fırsat bunlar değil. Hayalet yazımı, prova okumayı ve düzenlemeyi yada öteki yazarlar için gelişimsel düzenlemeler sunmayı düşünebilirsiniz.

Fırsatlar orada! Ev ofisinizi temel gereksinimlerle doldurun ve kazançlı yan işinizi aramaya başlayın. Daha çok yazma tavsiyesi için yazma blogumuza göz atın.