Hobi Hustle: Boş Zamanınızda Iyi mi Para Kazanacağınıza Dair 10 İpucu

Amerikalıların yüzde 37’si bir yan acil var. Bu, 10 kişiden neredeyse 4’ünün boş zamanlarında para kazanılmış olduğu anlamına geliyor.

Birazcık ek para kazanmayı düşünüyorsanız, şimdi tam zamanı.

Gelirinizi artırmanın onlarca değişik yolu vardır. 9-5 ve sonrasında para kazanabilecekken niçin günlük işinizden ayrılasınız? Sizin için doğru tarafı bulabilirseniz, para kazançlı olabilir.

Bazı yan uğraşlar saatlerce hazırlık gerektirir. Yatmadan ilkin TV izlerken yapabileceğiniz ötekiler. Boş zamanlarınızda iyi mi para kazanacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Tutum ve Çevirme

İkinci el mağaza alışverişinden hoşlanıyor musunuz? Bulgularınızı tekrardan satarak bu tutku ve beceriyi kontrol edin.

Tekrardan satış kıymeti yüksek parçalara dikkat edin. Hangi markaların iyi sattığını ve içinde olması ihtiyaç duyulan durumu araştırın.

Mahalli tutum mağazanızdan ürünler satın alın ve kâr marjından para kazanın. EBay, Poshmark ve ThredUp şeklinde siteleri kullanın. Önünüzdeki öğelerin fotoğraflarını çekmek için yansız ve çekici bir zemin oluşturun.

Eşyanın kalitesi ne kadar yüksek olursa, o denli fazlaca kazanabilirsiniz. Ne alacağınızı bilmek birazcık araştırma gerektirebilir. Bunu bir kez anladığınızda, tekrardan satış, kazançlı bir extra nakit deposu olabilir.

2. Köpek Dolaştırma

Her gün yemekten sonrasında yürüyüşe çıkıyorsanız, niçin bunu yaparak para kazanmayasınız? Köpek dolaştırma, tam zamanlı işinizin ücretiyle kıyaslanamaz, sadece daha çok olabilir.

Bir çok köpek gezdiricisi, otuz dakikada köpek başına ücret alır. Her gece birer saat iki köpeği gezdirirseniz, bu haftalık mühim bir değişikliktir.

Rover şeklinde sitelerde köpek dolaştırma hizmetlerinin reklamını yapabilirsiniz. Burada ek olarak köpek bakım ve yatılı hizmetlerinin reklamını da yapabilirsiniz.

3. Eşyalarını Sat

Eşyalarınızın envanterini çıkarın. Garajda ne tür eşyalar kullanılmadan duruyor? Bazı eşyalarınız bir kuruş değerinde olabilir.

Artık kullanmadığınız yada istemediğiniz öğeleri belirleyin. İkinci el kıymetini eBay’de ve Craigslist şeklinde mahalli satış sitelerinde arayın. Kalite önemlidir, ne kadar yeni olursa o denli iyidir.

Koleksiyon parçaları, çizgi romanlar şeklinde satılması çoğu zaman iyi ürünlerdir. Daha fazla oku çizgi romanlarınızı etkili bir halde satmanın belirli yolları hakkında.

4. Fotoğrafçılık

Telefonunuzdaki fotoğraf galerisinin paraya kıymet bulunduğunu biliyor muydunuz? Shutterstock ve DepositPhotos şeklinde yığın fotoğraf siteleri, fotoğraflarınız için size ödeme yapar.

Fotoğrafların karşılaması ihtiyaç duyulan bazı kriterler var. En kaliteli olmalı ve daha çok resme gerekseme duydukları bölgeleri yada şeyleri öne çıkarmalıdırlar.

İnsanlar sitenize görselinizi indirdikçe para kazanırsınız. Cha-ching!

5. Düzenleme ve Son Okuma

Oxford virgülleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Cümle uzunluğu ve SEO ne olacak? Ehemmiyet verdiğiniz şeyler bunlarsa, bir düzeltme okuması yan acil başlatmayı düşünün.

İşletmeler devamlı çevrimiçi yazılı içerik yayınlar. Yazım hataları var ise, güvenilirliğini kaybeder. Düzenleme hizmetlerinizi Upwork ve Fiverr şeklinde sitelerde sunabilirsiniz.

SEO da oldukça karlı bir beceridir. Dijital içeriklerini daha aranabilir hale getirebilirseniz, eve pastırmayı getirmiş olmuş olursunuz.

6. Çevrimiçi Alışveriş

Online alışveriş yapmayı seviyor musunuz? Bunu evlatları izlerken, film izlerken ya da sıkıldığınızda yapabilirsiniz.

Ibotta ile çevrimiçi alışverişlerinizden nakit geri kazanabilirsiniz. Bu uygulama alışveriş için sana para ödüyor belirli mağazalarda ve sitelerde. Bu siteler içinde giyim mağazaları, marketler ve donanım mağazaları bulunur.

Eviniz ve aileniz için ihtiyacınız olan her şey size para kazandırabilir. Bu tarz şeyleri bir tek Ibotta uygulaması vasıtasıyla satın alın. Hoşunuza giden bir şey için para alıyorsanız, hakkaten işe yaramaz!

7. Video Oluşturma

Videografi ve düzenleme mevzusunda ustaysanız, bu becerilerden yararlanabilirsiniz. İşletmeler çoğu zaman şirketleriyle ilgili tanıtım videolarına gerekseme duyar.

Özgür çalışan bir videograf ve editör olarak, rekabeti alt edebilirsiniz.

Ek olarak düğünler, kurumsal etkinlikler ve hükümet için videolar da oluşturabilirsiniz. Hizmetlerinizi Upwork ve öteki özgür hizmet sitelerinde tanıtın.

8. El Yapımı Ürünler

İnsanlar yüzyıllardır el yapımı ürünlerini satıyorlar. Günümüzde web ile tüketici tabanı fazlaca büyük.

Takı, ev dekorasyonu yada güzellik ürünleri yapıyor olun, sizin için bir pazar var. Günümüzde tüketiciler satın alma güçlerinin daha bilgili. Bağımsız bir işletme sahibinden satın almaya daha eğilimli olabilirler.

Sizin de fazla zamanınızı alması gerekmiyor. Malları yapın, tanıtın ve gönderin.

9. Instagram’ınızdan Para Kazanın

Instagram’da kaç takipçiniz var? 1000 yada daha fazlaysa, hesabınızdan para kazanıyor olabilirsiniz.

Bağlı kurum pazarlaması, blog oluşturma ve sponsorluklara bakmayı düşünün. Markalar, ürünlerini hedef kitlenize tanıtmanız için size ödeme meydana getirecek.

Kişisel Instagram’ınızı asla bir yan koşuşturma olarak düşünmemiş olabilirsiniz. Sadece, bunun için çalışmaya istekliysen, para orada. Gene de o özçekimi paylaşacaktın, niçin bunun için birazcık para kazanmayasın?

10. Dolar İçin Sürüş

Uber ve Lyft şeklinde firmalar, ek para kazanmayı kolaylaştırdı. İhtiyacınız olan tek şey bir otomobil, yeterlik ve boş süre.

Otomobil kullanmak mükemmel bir yan koşuşturmadır şu sebeple ne süre çalışmak istediğinizi siz seçersiniz. Hafta süresince 9-5’i çalışmaya devam edin. Hafta sonu geceleri, otomobile atlayın ve insanları şehrinizde gezdirin.

Extra büyük bir aracınız var ise, daha çok insan sürebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Yada lüks bir aracınız var ise, onu bir edinim olarak kiralayın. Otomobil meraklıları süper havalı otomobilinizi sürmek için saat başına ödeme yapabilir.

Boş Zamanınızda Iyi mi Para Kazanacağınız Hakkında Daha Fazla Data Almak İstiyorum

Bir yan koşuşturmaya başladığınızda, gelirinizi mühim seviyede artırma şansınız olur. Bu extra parayı kazanmanın birçok yolu var.

Yan koşuşturmalar, köpek gezdirmekten otomobil sürmeye ve dijital pazarlamaya kadar değişebilir. Yazmak, dikkate alınması ihtiyaç duyulan potansiyel olarak kazançlı bir yan iştir.

Artık boş zamanlarınızda iyi mi para kazanacağınızı bildiğinize gore, başlama zamanı. Özgür yazma işleri bulmak ve yan işlerinizi başlatmak için burayı okuyun. Para akmaya başlasın!