Her Özgür Çalışanın Bilmesi Ihtiyaç duyulan 9 Günlük Alım Satım İpuçları

Günlük ticarete başlamaya hazır mısınız?

Bunu yaparken karlı olduğunuzdan güvenli olmak ister misiniz?

Günlük tecim, para kazanmak için benzersiz bir seçenek olabilir. Borsada oynamak ve hatta forex piyasasına girmek için fazlaca iyi bir yol olabilir.

Günlük tecim seçimi hepimiz için doğru olmasa da, birçok insan için muhteşem bir seçimdir. Başarı göstermiş bir günlük tecim, gelirinizi artırmanıza destek olabilir ve daha çok para kazanmanın keyifli bir yolu olabilir.

Sadece, günlük alım satım işlemlerinde yeniyseniz nereden başlayacağınızı bilemeyebilirsiniz. Aşağıda, alım satımlarınızdan daha güvenli olabilmeniz için size en iyi günlük alım satım ipuçları vereceğiz.

1. Platformunuzu Seçin

Günlük ticarete başlarken yapmanız ihtiyaç duyulan ilk şey, tecim platformunuzu seçmektir.

Alım satım yaparken kullanabileceğiniz birçok platform vardır, sadece bilhassa bir günlük tüccar olmak istiyorsanız, bunu sizin için kolaylaştıran bir platform aramak isteyeceksiniz. Bazı platformlar, bilhassa günlük tüccarlar için uygun özelliklere haiz olacak.

Kullanımı kolay ve rahat edeceğiniz bir platform bulabileceğinizden güvenli olmak için gerekirse birkaç platformu deneyin.

2. Doğru Aracıyı Seçin

Bir komisyoncu seçmeye ulaşınca, komisyon maliyetlerini aklınızda bulundurduğunuzdan güvenli olun. Yüksek komisyonlar, karınızı büyük seviyede azaltabilir ve ticarette başarıya ulaşmış olmanızı zorlaştırabilir.

Düşük ücretli bir komisyoncu idealdir, sadece düşük fiyatlı olmaları durumunda ihtiyacınız olan hizmetleri gene de sunduklarından güvenli olun. Komisyoncular sunduklarında büyük farklılıklar izah edebilir. Sadece, birazcık araştırma yapmış olursanız, güvenilir sadece aşırı ücretler de almayan bir komisyoncu bulmanız ihtimaller içindedir.

3. Sabır Uygulayın

Oldukça azca şey, günlük tüccar olmak kadar disiplin ve sabır gerektirir.

Ticarete başladığınızda, alım satımlarınız için kullanacağınız bir strateji seçmeniz gerekir. Bununla beraber, birçok yeni süregelen, bir strateji seçme hatasını yapar, sadece soğuk ayaklar ve onu fazlaca erken terk eder. Stratejinizi ince ayar yapma ve ona uygun bir talih verme şansınız olmadan bırakmayın.

Ek olarak, en iyi günlük yatırımcıların her gün işlem yapmadığını ihmal etmeyin. Bazı günler asla işlem yapmamak anlamına gelse bile, kriterlerini karşılayan fırsatları görene kadar beklerler.

4. Çekici Bırakın

Ne yazık ki, gelecek vadeden bazı tüccarlar başlamaktan fazlaca korkuyor. Bu hatayı yapmayın, bunun yerine tetiği çekmeye ve hazır olduğunuzda oyuna girmeye hazır olun.

Başarısızlık korkusu geçsin. Zamanı ulaştığında işlem halletmeye başlayın ve kendinizi fazlaca fazla ikinci kez tahmin etmeyin.

Bazen bir işlemde para kaybedebilirsiniz, bilhassa de başlarken, sonsuza kadar planlama yada öğrenme aşamasında kalmamanız önemlidir.

5. Riskinizi Yönetin

Günlük işlemciyseniz, riskinizi yönetmek için bir planınız olması gerekir. Her gün için riskinizi denetim etmenin yollarını arayın ve o gün için ticareti durdurmanız gerektiğinde sizi bilgilendirmek için günlük bir zarar limiti belirleyin. Yitik limitinizi sermayenizin ortalama% 3’ü olarak belirlemek, uyulması ihtiyaç duyulan mükemmel bir kuraldır.

Her bir ticarette, riski azaltmak için de çalışmalısınız. Yaptığınız herhangi bir tecim için riske atmaya hazır olduğunuz sermayenizin% 1’i benzer biçimde bir sayı seçmek isteyebilirsiniz.

Kendi kişisel risk kurallarınız değişim gösterse de, limitlerinizin olması ve bunlara bağlı kalmanız önemlidir.

6. Kâr Hedefleri Belirleyin

Şunlar da önemlidir: kar hedefleri belirlemek Duyguların muhakemenizi gölgelemesine izin verdiğinizde geri dönebileceğiniz kendiniz için. Kendiniz için kurallar ve parametreler belirlemek, dengeli ve mantıklı kalmanıza destek olabilir ve duygularınızın sizi en iyi şekilde değerlendirmesini engelleyebilir.

Kar hedefi, tecim için belirlenen kabul edilebilir kar miktarıdır. Kimi zaman açgözlü olursanız ve fazlaca fazla kar beklerseniz, tecim aleyhinize dönebilir. Kar hedefi bunu engelleyebilir.

Zarar limitlerini kullanmaya benzer şekilde, kâr hedefleri de alım satımlarınız hakkında devamlı en zekice kararları verdiğinizden güvenli olmak için fazlaca önemlidir.

7. Tutarlı Bir Rutine Haiz Olun

Günlük işlemciyseniz, işlem yapma ve günlük işinizi yapma zamanı ulaştığında takip ettiğiniz tutarlı bir rutine haiz olmak iyi bir fikirdir. Bunun bir parçası olarak, muhtemelen ticaretinizi her gün aynı saatlerde yapmak isteyeceksiniz.

Piyasanın açılmasından sonraki ilk birkaç saat ve kapanmadan önceki son iki saat benzer biçimde bazı günler günlük alım satım işlemleri için idealdir.

Yukarıda belirtildiği benzer biçimde, kendiniz için tutarlı kurallara haiz olmalısınız. Bununla beraber, hem de tutarlı bir emek harcama rutininiz de olmalıdır.

8. Ilkin Ergonomik Yapın

Günlük ticarete derhal atlamak için istekli olsanız da, birazcık beklemek ve ilkin birazcık ergonomik yapmak isteyebilirsiniz. Gerçek parayı kullanmaya ve potansiyel olarak kaybetmeye başlamadan ilkin becerilerinizi geliştirmek için bazı demo tecim yazılımlarını deneyin.

Bu tür bir uygulamayı istediğiniz vakit yapabilirsiniz, bu yüzden büyük paralarla halletmeye geçmeden ilkin bunu birazcık tecrübe etmek iyi bir fikirdir. Demolar fazlaca esnektir ve gerçeğe başlamadan ilkin size tecim hakkında fazlaca şey öğretebilir.

Odaklanmış uygulamaya ek olarak, başlamadan ilkin kendinizi olabildiğince eğitmelisiniz. Elbet, günlük ticaretin temelleri hakkında data edinmek isteyeceksiniz. Ek olarak isteyebilirsiniz daha fazlasını keşfet açığa satış benzer biçimde gelişmiş stratejiler hakkında.

9. Deneyimlerinizden Öğrenin

Günlük tüccar olduğunuzda, dikkat etmeniz ve tüm deneyimlerinizden bir şeyler öğrenmeniz de önemlidir. Başlarken bir strateji belirlemelisiniz, sadece hem de yol süresince ince ayar yapmalı ve onu mükemmelleştirmelisiniz.

Yalnız kazancınızı değil hem de kayıplarınızı da düşünmek için vakit ayırdığınızdan güvenli olun. Eğer yapmış olursanız, büyük olasılıkla süratli bir halde öğrendiğinizi görmüş olacaksınız. Geçmişteki hatalarınızdan kaçacak ve içgörülerinizin bir sonucu olarak fazlaca şey kazanacaksınız.

Bugünün Alım Satım İpuçlarından En İyi Şekilde Yararlanmak

Günlük tecim hepimiz için olmasa da, doğru yapılırsa potansiyel olarak muhteşem bir gelir deposu olabilir. Yukarıda listelenen günlük işlem ipuçlarını kullanarak kendinize başarıya ulaşmış bir günlük yatırımcı olma şansı verdiğinizden güvenli olun.

Daha çok finansal ipucu mu aramıştınız? Daha yararlı bilgiler için şimdi daha çok blog gönderisine göz atın.