Gökyüzüne Bakın! Uçağı Uçurmayı Öğrenmenin 5 Yolu

Oradaki birçok çocuktan biri olsaydın, kim öğrenmek istedim onlar küçükken iyi mi uçulursa, bunun gerçekleşmesi için fazlaca fazla paraya ihtiyacınız olmadığını duymak sizi memnun eder.

Her şeyi zekice planlarsanız, pilotunuzun sertifikasını almak için bütçenizi genişletebilirsiniz.

Kulağa hoş gelmek? Haydi başlamış olalım.

Uçuş Okulu ile uğraşmayın

İlginç bir halde, iyi mi uçulacağını öğrenmek için resmi bir “uçuş okuluna” gitmenize gerek yok. Kuşkusuz, standartlaştırılmış bir müfredatın avantajlarına haiz olmayacaksınız, sadece fazlaca fazla para biriktireceksiniz.

Eğlence amaçlı el ilanları Lisans almak için ticari bir pilotla aynı sayıda uçuş saatine ihtiyacınız yoktur, bu yüzden bir uçuş okulunda gereğinden fazla ödeme yaparsınız.

Bunun yerine, özgür çalışan bir uçuş eğitmeninin hizmetlerini fazlaca daha düşük bir fiyata sağlayabilirsiniz. Ek olarak, çoğu zaman hem yeteneklerinizi hem de ilgi alanlarınızı tamamlayacak şekilde derslerini hazırlarlar – kazan-kazan

Nitelikli Bir Eğitmeni Iyi mi Bulursunuz?

En iyi bahsiniz, mahalli havaalanı ofisinizle görüşmektir. Bu çoğu zaman özgür çalışan bir uçuş eğitmeniyle bağlantı kurmanın en kolay yoludur.

Ne Beklemeliyim?

Tipik olarak, ilkin yerde bir brifing alırsınız. Bu çoğu zaman ortalama bir saat sürer ve çoğu zaman şunları kapsar:

  • Uçağın uçuş öncesi muayenesi
  • Kontrollere aşinalık
  • Uçuş esnasında tayyare kontrolünün temelleri.

Bu bittiğinde ve bittiğinde, uçmaya hazır olacaksınız (doğal ki eğitmeninizin yardımıyla). Simülatörde zamana bile ihtiyacınız yok!

Bunun yerine, eğitmeniniz size yolun her adımında rehberlik edecek ve gerektiğinde uçağı denetim edecek (ilk dersinizde eğitmeniniz uçağı inecek ve bu mevzuda endişelenmenize gerek yok!)

Emek harcama

Havada iyi mi uçulacağını öğrenmek pek fazlaca şey olmaz. Pilotluk lisansı almak için iki çoktan seçmeli testi ve bir sözlü imtihanı geçmeniz gerekir. Bu, yukarı çıkıp kitaplara vurmak anlamına gelir.

İmkanınız var ise, ustalaşmış bir öğretmen tutabilir yada hafta sonu dersleri alabilirsiniz. Sadece, sınırı olan bir bütçeniz var ise, kendi kendinize öğretebilirsiniz. Lüzumlu ders kitaplarını elinize alın ve öğrenmeye başlayın!

Üstünde çalıştığınızdan güvenli olun aletli uçuş kuralları; bu şeylerin kuram tarafında ilerlemek için mutlak bir zorunluluktur.

Alternatif olarak, çevrimiçi bir kursa da katılabilirsiniz. Çevrimiçi olarak birinci derslik eğitim sunan tonlarca havacılık eğitimi şirketi var. Hatta bazıları testi geçemezseniz para iadesi bile teklif ediyor!

Hala Uçmayı Öğrenmek İstiyor musunuz?

Iyi mi uçulacağını öğrenmek için bu ipuçlarının yararlı bulunduğunu umuyoruz! Bu makaleyi kullanışlı bulduysanız, yayınladığımız öteki parçaları da seveceğinizden eminiz. Zevk almak!

Tertipli olarak buna benzer makaleler almakla ilgileniyorsanız, platformumuza parasız kaydolun! Bu şekilde bilgilendirici içeriğimizden hiçbirini kaçırmazsınız.