Bir Güvenlik Şirketi İçin İçerik Yazımı Nedir? Bilmeniz Ihtiyaç duyulan 5 Güvenlik Yazma İpucu

İle 2 milyondan fazla blog yazısı günlük olarak yazıldığından, iyi mi öne çıkılacağını bilmek zor. Hala içerik yazmanın ne işe yaradığını ve blog yazmanın ne işe yaradığını merak ediyorsanız, şu anda sektörünüzü tanıtan birkaç siteye bakmanız gerekir. Bir güvenlik şirketi için yazmak, araştırma yapmak anlamına gelir ve içerik yazmayı öğrenmekle başlamalıdır.

İşte başlamanız için beş ipucu.

1. Başlıklar Oldukça Değerlidir

Bir tek başlığı okuduktan sonrasında kaç kez bir yazı paylaştınız? Utanmayın, çoğumuz başardık.

Bunun sebebi, süratli ilerleyen beslemeler ve “sıcak çekim” çağımızda, bizlere kuvvetli bir duygu veren her makaleyi okumak için kafi süre olmamasıdır. Başlıklarınızın duyguları tetiklemesi ve okuyucuların verilen mevzular hakkında daha çok data edinmesini sağlamaları gerekir.

Bir çok çevrimiçi içeriğin istenen sonucu bir tıklama ile adım atar. Bu tıklamayı alamazsanız, aradığınız sonuçların geri kalanını alamazsınız. Manşetlerdeki varsayımları ortadan kaldırın ve mümkün olduğunca okuyucunun içgüdüsüne giderek kafasına çivi çakın.

2. Kanca Bataryanızı Yapın

Bir tıklama aldığınızda, okuyucunuzu daha fazlasını öğrenmeye çekmek için yalnızca birkaç saniyeniz vardır. İlk cümlenin bilgilendirici olması gerekir, sadece onları daha çok sual sormaya bırakın. Ya acayip bir gerçek olmalı ya da cevaplamayı önerdiğiniz bir sual.

Sadece duygusal da olması gerekir. Dikkatlerini çekin ve sonrasında onları ilk noktaya yönlendirin. Bu onların daha çok okuyabilmelerini sağlar.

Her mühim kısmı net bir noktayı yineleyerek sonlandırın ve bu tarz şeyleri sonuna kadar götüreceksiniz. Bu, insanların sitenizde daha çok süre geçirmesini sağladıkça, sıralamanızı arama sonuçlarında yukarı çekecektir.

3. Araştırma Mevzuları

Kolluk kuvvetleri, güvenlik mevzularıyla ilgili birçok veriye haizdir. Ev güvenliği, kişisel güvenlik yada siber güvenlik hakkında yazıyorsanız, data sıkıntısı çekmeyeceksiniz.

İstatistikler ve akılda kalıcı bilgiler ilave ederek bunu kendi yararınıza kullanın. Yazmanıza güvenilirlik kazandırır ve iddialarınızı desteklemeye istekli olduğunuzu gösterir.

Kullandığınız içeriğe yeniden bağlantı verdiğinizden güvenli olun. Bu, öteki web siteleriyle iyi bir ilişki kurmanın bir parçasıdır, hem de okuyucularınıza daha da fazlasını öğrenme kabiliyeti verir.

4. Her Şeyi Optimize Edin

Arama motoru optimizasyonu, çevrimiçi hayatta kalmak için oldukça önemlidir. Arama sonuçlarının en üstünde yer aldığınızdan güvenli olmak istiyorsanız, içeriğinizin atıştırılabilir oldukça sayıda kısa paragraf içermesi gerekir.

Ek olarak, en mühim anahtar kelimelerinizi olabildiğince oldukça içermelidir. Okumayı kolay tutun, iyi organize edin ve elit bağlantılar kullanın.

5. Düzenlemeyi Ihmal etmeyin

Düzenleme ve bilhassa çevrimiçi içerik dünyasında hiçbir şey mukaddes değildir. Kısalık uğruna bazı mükemmel fikirleri öne sürmekten korkmayın. İyiyse onları başka bir gönderiye dönüştürün.

Çıkış yapmak docurex.com kısa tutmakla ilgili daha çok düşünce için.

Hala “İçerik Yazımı Nedir” diye merak ediyor musunuz?

İçerik yazmanın ne işe yaradığını ve yazdığınız her şeyden iyi mi değişik olması icap ettiğini merak ediyorsanız, öteki sitelere ve bloglara bakmayı deneyin. Daha çok data edinmenize destek olacak bazı mükemmel güvenlik internet sayfaları var.

Mükemmel bir güvenlik yazımı örneği için blogumuza göz atmaya devam edin.