Özgür Yazar Olarak Başlarken: Çetin Bir Şekilde Başarıya ulaşmış Olmak İçin 7 İpucu

Özgür yazı söz mevzusu olduğunda birçok mükemmel avantaj var.

Kendi programınızı belirleme kabiliyeti, bazı kişilerin iş için meşhur kalem ve kağıdı almalarının büyük bir nedenidir. Pek oldukça yazar yeni işlerinde daha çok doyum buluyor ve işin yaratıcı yönünü büyük bir avantaj olarak görüyor. Ötekiler gene de konum esnekliğinden yararlanıyor. Bir yazı işi ile her yerde, hatta havuz başlangıcında bile çalışabilirsiniz (odaklanabildiğiniz sürece!).

Özgür yazar olarak başlamakla ilgileniyorsanız, atlamadan ilkin bilmenizde fayda olan pek oldukça şey vardır. Pek oldukça pozitif yanları olsa da, özgür yazmanın da bilmenizde fayda olan birçok dezavantajı vardır. Adım atmak için düşmesi kolay olabilecek birçok potansiyel tuzak vardır.

Fakat korkmayın! Okumaya devam edin, size iyi mi başarıya ulaşmış bir özgür yazar olabileceğiniz mevzusunda rehberlik edelim.

Özgür Yazarlar Ne Yapar?

İnternet, olanaksız oranda mevzu hakkında çok önemli bir data zenginliğidir. Netice olarak, özgür yazarların uğraştığı oldukça çeşitli değişik iş türleri vardır.

Bir yazar olarak tek bir yazı türüne odaklanabilir yada çalışmanızı birkaç tür içinde çeşitlendirebilirsiniz. Değişik yazı türleri, özgür yazarların çalışmalarındaki minik farklılıkları yansıtır.

Yazı yazarları basılı dergiler, gazeteler ve dergiler için yazarlar. Girilmesi daha zor alanlardan biri olabilir, sadece bir çok çevrimiçi satış noktasından daha iyi ödeme yapar. Web içinde ne olduğu yazma, en popüler özgür yazma biçimidir ve web’deki çeşitli sitelerde SEO, okuyucu ve genel iştirakı artırmaya destek olmak için yazmayı ihtiva eder.

Daha ileri mevzulara aşina iseniz, emek harcama alanları hakkında data sahibi yazarlar arayabilecek birçok şirket vardır. Farmasötik ve teknik yazarlar bu şemsiyenin altındadır ve bu mevzularda net bir halde yazmaya çalışabilirler.

Metin yazarlığı, çevrimiçi özgür yazmanın başka bir popüler biçimidir. Satış mektupları, ürün açıklamaları ve öteki promosyon materyallerinin hazırlanmasından oluşur. Öteki yazı türlerinin aksine, metin yazarlığı, tüketicileri promosyon malzemelerine cevap vermeye neyin çektiğinin anlaşılmasını gerektirir.

İyi Bir Özgür Yazar Icra eden Nedir?

Özgür yazar olmanın en büyük avantajlarından biri, başlangıç ​​maliyeti olmaması ve hususi bir eğitim gerektirmemesidir. Bununla beraber, özgür yazmanın sizin için çalışmasını sağlamak istiyorsanız, hala sergilemeniz ihtiyaç duyulan bir takım beceri ve kuvvetli yön var.

Özgür çalışmanıza başlamadan ilkin bir miktar araştırma yapmalısınız. Iyi mi blog yazısı yazacağınıza aşina olmalısınız. Sık sık yazmaya alışık değilseniz, size nazaran kişiselleştirilmiş bir yazma süreci geliştirmelisiniz.

İyi yazmanın ne olduğu mevzusunda kuvvetli bir fikre haiz olmalı ve iyi bir dil bilgisi ve açık cümle yapısı sergileyebilmelisiniz. Süratli ve verimli bir halde araştırma yapabilmek, haiz olunması ihtiyaç duyulan bir başka mühim beceri olabilir.

Çevrimiçi yazmayı planlıyorsanız, aşağıdakiler hakkında iyi bir anlayışa haiz olmak anahtar olabilir Arama motoru optimizasyonuçevrimiçi yazıların bir çok bir sitenin SEO’sunu artırmayı amaçladığından.

Özgür Yazar Olarak Başlarken

Yeni bir özgür yazar olarak ilk birkaç işi bulmak zor olabilir. Kontrol edilmemişsiniz, yenisiniz ve firmalar ve siteler, sizin için risk alan ilk kişiler olmak istemeyecek.

Daha ilk işinize başlamadan ilkin bir yazar olarak kendinize dair bir his yapmaya çalışmak destek olabilir. Portföyünüzün bir parçası olarak ekleyebileceğiniz birkaç yazı örneği oluşturun yada seçin. Kendinizi bilgili hissettiğiniz konuların bir listesini yapın. Tercih ettiğiniz ödeme oranının ne işe yaradığını belirleyin (bunun üstüne birazdan bakın). Kendinizi ustalaşmış bir yazarın imajında ​​satmak, size ilk birkaç konserinizi almada büyük bir fark yaratabilir.

İlk işinizi bulmak için takip edebileceğiniz birkaç özgür yazı sitesi var. MediaBistro, WritersWeekly, JournalismJobs ve hatta LinkedIn sık sık özgür yazma iş ilanlarına ev sahipliği yapar.

Öteki yazarlarla çevrimiçi ağ oluşturmak, iş bulmanın başka bir iyi yolu olabilir. Birçok özgür yazı pozisyonu, ilk olarak toplumsal medya vesilesiyle bir yazar ağı vesilesiyle duyurulur ve aktarılır.

Bölgelere başvurmaya devam edin ve derhal kabul edilmezseniz vazgeçmeyin. İlk birkaç konserinizi bulduğunuzda, işiniz kolaylaşacak ve itibarınız kendi adına konuşmaya başlamış olacak. Mevcut müşterilerinizden tavsiye istemekten korkmayın. Başarıya ulaşmış özgür yazarların bir çok, başarılarını yönlendirmeler kanalıyla inşa eder.

Özgür Yazar Ne Kadar Kazanıyor?

İşe girişin göreceli kolaylığı sebebiyle, özgür yazı oldukça rekabetçi olabilir. Pazar oldukça dolu olduğundan, bilhassa çevrimiçi yazma durumunda, birçok özgür yazma işi için ödeme düştü.

Özgür çalışan bir yazarın ne yapmış olduğu, büyük seviyede yapmış olduğu yazı türüne, işverenine ve haftalık olarak yazdığı yazı miktarına bağlıdır. Payscale Averaj bir yazarın, senelik averaj geliri 36.781 dolar olan, saatte 10.67 ila 51.77 dolar içinde herhangi bir yerde ödeme aldığını bildiriyor.

Başlarken, işe girmek için daha düşük ücretli işler almanız gerekebilir. Bu, lüzumlu geliri elde edemeyebileceğiniz anlamına gelir ve kariyer başlarken para kazanmanın başka yollarını bulmanız gerekebilir.

Konuk blogları, çevrimiçi para kazanmanın başka bir yüksek kazançlı yolu olabilir. Bunu denetim et blog listesi konuk gönderileri için ödeme meydana getirecek.

Metin yazarlığı çoğu zaman en yüksek maaşlı yazma emek vermesi biçimidir ve kimi zaman tüketici satın alımlarına dayalı telif ücretlerini bile içerebilir. Çalışmaya başlamadan ilkin tercih ettiğiniz saat oranının ne işe yaradığını belirleyebilirseniz, hangi yazma işlerinin süre ayırmaya kıymet olduğuna karar vermenize destek olabilir.

Özgür ödemenin sivilceli ve kimi zaman sinir bozucu bir sistem bulunduğunu da belirtmek gerekir. Çeşitli kaynaklardan bekleyen ödemelerin faturalandırılması, düzenlenmesi ve takibinin yapılması kendi emek harcama biçimi olabilir. Gelir kaynaklarının çeşitliliği de vergi sürecini zorlaştırabilir. Özgür yazmayı düşünüyorsanız, aşağıdaki şeklinde bir şirketten yardım almaya kıymet olabilir: Curchin Yeminli Mali Müşavirler.

Özgür yazı ödemesiyle başa çıkmak zor olsa da, esneklik ve doyum duygusu için sizin için buna kıymet olabilir.

Ne için bekliyorsun?

Özgür yazı, herhangi bir sektördeki en düşük giriş engellerinden birine haizdir. İhtiyacınız olan tek şey kendiniz, birazcık data ve bu makaleyi okuduğunuz cihazdır.

Özgür yazar olarak adım atmak, portföyünüzü bir araya getirmek ve iş aramaya adım atmak kadar kolaydır. Hazırsanız, bugün aramaya başlayabilirsiniz. Niçin beklemek?

Yazma ve sanayi hakkında daha çok ipucu için blogumuza göz atmayı ihmal etmeyin.