Akvaryumcu Olarak Kariyer Iyi mi İzlenir?

Bunun bittiğini biliyor muydun 17.000 tür denizde yaşamak? Deniz yaşamından etkileniyorsanız, akvaryumcu olarak çalışmak sizin için muhteşem bir kariyer olabilir.

Iyi mi bir akvaryum uzmanı olunacağını merak ediyorsanız, kariyerinize başlama ve tamamlama mevzusunda eksiksiz bir rehber hazırladık. Başarıya ulaşmış bir akvaryumcu olmak için ne icap ettiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Akvaryumcu Ne Yapar?

Hayvanlara karşı bir tutkunuz var ise ve sudan hoşlanıyorsanız, bir akvaryum uzmanı olarak kariyer, becerilerinizi ve ilgi alanlarınızı keşfetmek için muhteşem bir rol olabilir. Akvaryumcular, saatlerini hayvanlarla etkileşime girerek ve evlerinin güvenli ve rahat olmasını sağlayarak geçirirler.

Bu, ardında koşanların büyük keyif alınmış olduğu benzeri olmayan bir kariyer. Bir akvaryum uzmanı olarak günlük hayatınızın iyi mi görüneceğini merak mı ediyorsunuz? İşin birçok temel görevi hakkında informasyon edinmek için okumaya devam edin.

Deniz Yaşamının Bakımı

Bir akvaryum uzmanı olarak, en mühim önceliklerinizden biri deniz hayvanlarının sağlığı ve zindeliğiyle ilgilenmek olacaktır. Bu, onları her gün beslemeyi yada belirli canlılar için hususi bir rejim planlamayı içerebilir.

Deniz yaşamı ile alakalı bilgileriniz işinize yarayacak şundan dolayı her balık ve hayvanın mutlu olmalarına destek olmak için neye ihtiyacı bulunduğunu bilmeniz gerekecek. Bir balık hastalanırsa, hastalığını seyretmek ve tedavi etmek sizin işiniz olabilir.

Bir hayvanat bahçesindeki öteki hayvanlar benzer biçimde, suda yaşayan hayvanların da mutlu bir yaşam sürmeleri için sevgi ve ilgiye gereksinimleri vardır. Kimi zaman bu, oyuncaklarla yada zorluklarla zihinsel uyarımı gerektirir.

Bir akvaryum uzmanı olarak, deniz yaşamının tüm yönleriyle ilgilenmek, beslemek ve seyretmek sizin işinizdir. Suyun hem içinde hem de haricinde vakit geçireceksiniz. Bu yüzden akvaryumcular, canlılarla direkt etkileşim oluşturmak için suda olmaktan zevk almalıdır.

Çevreyi Koruma

Su hayvanlarına bakmanın mühim bir parçası temiz ve güvenli bir ortam sağlamaktır. Bu bir tek tankı değil, içindeki tüm organik unsurları da ihtiva eder.

Ortak bir su kütlesinde yaşayan hayvanların hayatta kalmak için daha çok ilgiye ihtiyacı vardır. Hepsi aynı suda yiyebilecekleri, içebilecekleri ve atıkları ortadan kaldırabilecekleri için, akvaryumcular su seviyelerini izlerken dikkatli olmalıdır.

Su kalitesi testi balık, mercan ve akvaryumda yuva meydana getiren her hayvan için gereklidir. Bir akvaryum uzmanı olarak, suyu pH seviyeleri, ısı, amonyak ve nitratlar benzer biçimde şeyler için denetim etmeniz gerekir.

Bu işlemin bir kısmı, tüm pompaların ve filtrelerin muntazam çalışıp çalışmadığını denetlemek olabilir. Bir resif tankı temizleme ekibi Akvaryum tankını temizlemek ve yosun çıkarmak için vakit harcayacaktır.

Bir akvaryum uzmanı olarak çalıştığınızda, su sporları alanının tüm yönlerinin iyi çalışır durumda olmasını sağlamak için beraber çalışan bir ekibin parçası olacaksınız. Deniz yaşamına olan tutkunuzu paylaşacak ve her gün değişik bir şeyler yaparak eğleneceksiniz.

ABD’de Akvaryumcu Iyi mi Olunur?

Bu kariyerin hoşunuza gidecek bir şey bulunduğunu düşünüyor musunuz? Bir akvaryumcu olmak, deniz yaşamını geliştirme ve akvaryumların ardındaki bilim hakkında informasyon edinme şansına haiz olacağınız anlamına gelir.

Iyi mi akvaryum uzmanı olunacağını merak ediyorsanız, işte atmanız ihtiyaç duyulan bazı adımlar. Bu kariyer, deniz yaşamı ile ilgili temel informasyon ve edinim gerektirir.

1. Lisans Derecesi Kazanın

Su hayvanlarının gereksinimlerini idrak etmek için deniz biyolojisi, zooloji yada su ürünleri yetiştiriciliği okumalısınız. Bazı akvaryumcular, çevre mühendisliği yada veterinerlik bilimi benzer biçimde öteki ilgili alanlarda da aşama kazanır.

Okulda, su standardını iyi mi izleyeceğinizi ve hayvanlara tıbbi bakım sağlamayı öğreneceksiniz. Ek olarak hangi türlerin beraber geliştiğini ve hangilerinin gelişmediğini de öğreneceksiniz.

Bu informasyon, bir tanktaki yaratıklarla en iyi iyi mi etkileşim kuracağınızı anlamanıza destek olacaktır. Genişleyen bir hayvanat bahçesi için çalışmaya başlarsanız, bir akvaryumcu derecesi size sıhhatli bir akvaryum tasarlamak için ihtiyacınız olan bilgiyi de verecektir.

2. Scuba Onaylı ve CPR Sertifikalı Alın

Akvaryumcu olmanın bir sonraki adımı, scuba sertifikası ve CPR sertifikası almaktır. Bu bununla beraber BAS’nize doğru çalışırken yapabileceğiniz bir adımdır.

Akvaryum kullanıcısı olmayan pek oldukça şahıs, tatiller ve keyifli geziler için tüplü dalış sertifikası almayı tercih eder. Bu yüzden, yakınınızda tüplü dalış sertifikası için kurslar sunan bir yer bulmak kolay olacaktır.

Scuba sertifikası süreci üç adımdan oluşur. İlk olarak, tüplü dalışın temel prensiplerini öğreneceksiniz. İkinci olarak, kapalı su sürüşlerinin iyi mi yapılacağını öğreneceksiniz. Üçüncüsü, scuba eğitmeniniz size açık su dalışlarını iyi mi yapacağınızı öğretecek.

CPR sertifikanızı kazanmak, kendi güvenliğinizi ve alanınızdaki diğerlerinin güvenliğini sağlamak için mühim bir adımdır. Sık sık su içinde ve çevresinde olacağınız için, bu güvenlik becerisine haiz olmak oldukça mühim olacaktır.

3. Su Sporları Stajı ile Edinim Kazanın

Akvaryumcu olmak için çalışmanın mühim bir parçası, deniz yaşamıyla ilgili uygulamalı edinim kazanmaktır. Bunu yapmak için, mahalli bir hayvanat bahçesi yada akvaryumda bir su sporları stajına kaydolabilirsiniz.

Okulunuzun muhtemelen akvaryumcu stajları sunan mahalli yerlerle bağlantıları olacaktır. Bir akvaryumda çalışmak, ustalaşmış bir akvaryumcu olma yolunda ilerlemenize destek olacaktır.

4. Sahadaki İşlere Başvurun

Mezun olduktan sonrasında birçok değişik yerde akvaryumcu işleri arayabilirsiniz. Buna mahalli hayvanat bahçeleri, akvaryumlar ve hatta yırtıcı yaşam müzeleri dahildir.

Bitti 200 hayvanat bahçesi ve akvaryum ABD’de. Bu, bir akvaryumcu konumu ararken seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz olacağı anlamına gelir.

Kim bilir akvaryumcu bir iş bulmanın en mühim kısmı öğrenmeyi asla bırakmamaktır. Bir akvaryum uzmanının maaşı, eğitim ve sertifika seviyenize bağlı olarak değişecektir, bu yüzden işe alındıktan sonrasında, bilginizi genişletecek sertifikalar almaya devam edin. Kariyerinizi ilerletmenize destek olacak akvaryumcu topluluklara ve organizasyonlara bile katılabilirsiniz.

Seveceğiniz Bir Kariyer

Ustalaşmış bir akvaryum uzmanı olarak emek harcayarak deniz yaban hayatına olan tutkunuzu iyi bir halde kullanabilirsiniz. Bu keyifli ve sıkıntılı kariyer, organik dünyayı önemserken uzmanlığınızı geliştirmenize destek olacaktır.

Kariyerinizi geliştirmek için desteğe mı ihtiyacınız var? Devamlı eğitim yöntemiyle kariyerinizi ilerletme kılavuzumuza göz atın.