Pazarlamada Başarmak: Pazarlama Kariyerleri Oluşturmak İsteyen Kişiler için 5 İpucu

Oldukça talep gören ve devamlı değişen bir kariyer düşünüyorsanız, pazarlamada yanlış gidemezsiniz.

Kendi başınıza oluşturduklarınız da dahil olmak suretiyle, almak için orada birkaç pazarlama kariyeri var. Beceri setini oluşturduğunuz ve kendinizi oraya koyduğunuz sürece, bu, gelişmenizi sağlayacak bir kariyerdir.

Sadece, bu yolculuğa başlamanızı sağlayacak birkaç ipucuna ihtiyacınız var. Aklınızı bu kariyer çevresinde toplayabilmek için bu ipuçlarını göz önünde bulundurun.

Hangi Pazarlama Kariyerinin Sizinle En Oldukça Konuştuğunu Öğrenin

Daha fazlaca arama motoru algoritmalarını “hacklemek” isteyen deli bir bilim insanı mısınız yoksa daima vaka yerinde olmak isteyen bir insan mısınız? Kim bilir spor pazarlaması şeklinde hususi bir ilginiz var.

Pazarlama kariyerine karar verirken bu faktörleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Nelerden hoşlandığınız ve niçin pazarlamacı olmak istediğiniz mevzusunda net bir fikriniz olduğunda, attığınız her adımda size data verecektir.

Mühim Somun ve Cıvata Aletlerini Öğrenin

Ne tür bir pazarlamacı olmak istediğinize bakılmaksızın, iş için lüzumlu becerilere haiz olmanız gerekir.

Asla modası geçmeyecek üç pazarlama aracı yazı, grafik ve web tasarımıdır. Bu üçünü bir araya getirebilirseniz, daima sahada bir işiniz olur.

Son olarak formları öğrendiğinizden güvenilir olun. Arama motoru optimizasyonu ve bir blogda elinizi denerken kolları sıvayın. Vasıta setiniz ne kadar iyi olursa, o denli iyi pazarlamacı olmuş olursunuz.

Bazı Kıymetli Deneyimler Kazanın

Öğrenmeyi asla bırakma.

Bir pazarlama firmasında çalıştığınızda yada bazı ilgili işleri bir araya getirdiğinizde fazlaca daha ileri gideceksiniz. İpleri öğrenerek ve bu deneyimi kemerinizin altına alarak sağlam bir temele haiz olacaksınız.

Edinim edindiğinizde, insanlara önceki işinizi de izah edebilirsiniz, bu da gelecekteki işleri çekmeye destek olacaktır. Bir Sydney’de yaratıcı ajans size aradığınız temeli verecektir.

Ağ Oluşturun ve Portföyünüzü Oluşturun

Ağ oluşturma, pazarlamada fazlaca önemlidir. Size son olarak trendlerin ipuçlarını gösteren konferansları ziyaret etmek için vakit ayırmanız gerekiyor.

Bu sizi yalnızca ilgili kılmakla kalmaz, bununla beraber öteki pazarlamacılarla ağ kurma fırsatı da verir. Bu, gelecekteki iş fırsatları yaratacak ortaklıklar oluşturmanıza ve ek olarak güvenilirliğinizi oluşturmanıza olanak tanır.

Sektördeki Gelişimleri Takip Edin

Pazarlama kariyerleri, tıpkı öteki tüm sektörler şeklinde değişiyor.

Bugün bloglar, podcast’ler, SEO ve SEM şeklinde şeyler fazlaca önemliyken, bu araçlar ve trendler gelişmeye devam edecek. Bu endüstrilerin temellerini öğrenmeli ve asla geride kalmayacağınızdan güvenilir olmalısınız.

Ne kadar fazlaca yapmış olursanız, pazarlamacı olarak o denli fazlaca talep görürsünüz.

Kariyerinizi Kendi Elinize Alın

Pazarlama kariyerlerinden en iyi şekilde yararlanmak için, onu sahiplenmeniz gerekir. Bu ipuçlarını takip ederek, kariyerinizi sıfırdan inşa edebilirsiniz.

Hayallerinizi izlemek ve hayalinizdeki kariyeri inşa etmek hakkında daha çok data edinmek için sitemizi ziyaret edin ve içeriğimizi inceleyin.