Özgür Yazma İşleri Bulmanın 4 Yolu (Yeni Üniversite Mezunları için Bile)

Özgür yazma işleri arayan yeni bir üniversite mezunu musunuz?

İnternette özgür emek harcama aramak, deneyimli bir ustalaşmış olsanız bile inanılmaz derecede ürkütücü olabilir. Dışarıda fazlaca sayıda dolandırıcılık ve önemsiz şey var, bu yüzden kimi zaman portföyünüze neyin kıymet katacağını ve neyin vakit kaybı bulunduğunu bilemeyebilirsiniz.

İster yeni bir üniversite mezunu olun ister bir kariyer değişikliği arıyor olun, bu sektörde yeni başlamış olan biri olmak sinir bozucu. Kariyerinizi ileriye taşıyacak bazı yararlı ipuçlarını öğrenmek için okumaya devam edin.

En İyi Özgür Yazma İşleri Iyi mi Bulunur?

Özgür bir kariyer inşa etmek ürkütücü ve muhtemelen cevaplardan fazlaca sorularınız var. Yapabileceğiniz en iyi şey, yavaş adım atmak ve kuvvetli bir portföy oluşturmaktır.

Hâlâ savaşım ediyorsanız, işte yeni başlayanların mükemmel özgür yazma işleri bulmalarına destek olacak dört ipucu:

1. Özgür Tecim Sitesinde Hesap Oluşturun

Özgür çalışan pazar bölgeleri, yeni başlayanlar için fazlaca önemlidir. Bu internet sayfaları özgür çalışanları ve blog yazarları, gazeteciler, grafik tasarımcılar ve daha fazlası benzer biçimde iş arayan şirketleri bir araya getiriyor. Parasız bir hesap oluşturabilir ve derhal iş aramaya başlayabilirsiniz.

2. Çevrimiçi İş İlanlarında Ara

Çevrimiçi iş aramanın bir başka yolu da bir iş ilanı panosunu denemektir. Bu siteler, özgür çalışan pazar yerlerinden birazcık farklıdır zira çoğu zaman şirket vasıtasıyla başvurmanız ve şartlarınız üstünde görüşme etmeniz ihtiyaç duyulan harici işlere bağlantılar ihtiva eder (site vasıtasıyla başvurmak yerine).

Çoğu zaman burada yada orada bir yazı yerine tam zamanlı yardım arayan şirketleri ihtiva ederler. Sadece, iş arayan şirketlerle tanışmanın hala mükemmel bir yolu.

3. Bir Şirkete Giriş Yapın

Daima fanatik olduğunuz belirli bir şirket yada satış noktası var ise, yazışma bilgilerini bulun ve kendinizi tanıtın. Bu ürkütücü görünebilir, sadece özgür yazar olmanın bir parçası da mevzuları tartışmaktır. Öyleyse, ilkin kendinizi tanıtarak ne gerekiyorsa ona haiz olduğunuzu kanıtlayın.

Bu soğuk erişim ürkütücü görünebilir, sadece kimi zaman özgür meslek kariyerinizi başlatmak için bazı riskler almanız gerekir.

4. Okulda Bir İlişki Başlatın

İş bulmak için okuldan çıkana kadar niçin bekleyesiniz? Üniversitede, yolun sonundaki istikrarlı yazı ödevlerine dönüşebilecek ilişkiler kurmaya başlayın.

Öğrencilerle çalışan şirketleri ve haber yayınlarını bulmanın birçok değişik yolu vardır. Katıl kampüs işe alım vaka yada kendi araştırmanızı yapın.

Dünyanın en büyük satış noktalarından bazıları Fox Haber kampüs muhabir programları var. Bu programları, özgür yazı hayatına bağlanmak için bir fırsat olarak kullanın.

Yazma ve Pazarlama Becerilerinizi Geliştirin

İçerik pazarlama endüstrisi daima gelişiyor, bu yüzden kendinizi en iyi özgür yazma işleri için rekabet gücünüzü korumak için son olarak trendlerden haberdar olmalısınız.

Yazınızı bir sonraki seviyeye taşıyacak son olarak sanayi trendleri ve yararlı ipuçları ve püf noktaları için sitemizin geri kalanına göz atın. En iyi yazma uygulamalarından bazılarıyla ilgili bu yazı, başlamanız için mükemmel bir yerdir.