Insta’da Meşhur: Iyi mi Toplumsal Medya Etkisinde bırakan Olunur?

Hepimiz beğenilmeyi sever.

Bilhassa toplumsal medyada. Yalnızca Instagram’da yüklüyoruz 95 milyon günlük fotoğraf. Ve bu beğenilerin yağmaya başladığını gördüğümüzde ne kadar mükemmel hissettirdiğini çoğumuz biliyoruz.

Peki ya Instagram profiliniz daha somut bir yarar sağlayabilirse?

Doğrusu nakit.

Düşündüğünüzden daha gerçekçi: Son birkaç senenin en sıcak pazarlama taktiklerinden biri etkileyicileri kullanmaktır.

Bu size oldukça iyi bir iş şeklinde geliyorsa ve iyi mi bir toplumsal medya etkileyicisi olunacağını öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam edin!

Influencer Pazarlama Nedir?

Influencer pazarlama, tüketicilerin şirketlere güvendiklerinden daha oldukça insanlara güvenilmiş olduğu fikrine dayanıyor.

Esasen, Marka X, ne kadar mükemmel olduklarını söyleyen bir reklam yayınlarsa, şüpheci olabilirsiniz. Sadece en popüler arkadaşlarınızdan biri X Markasını ne kadar sevdiklerinden bahsederse, onlara inanma olasılığınız daha yüksektir.

Firmalar bunu biliyor, bu yüzden ana paraya dönüştürmeye çalışıyorlar. Markalar, oldukça sayıda takipçiye haiz birini bulacak ve ürünlerini tanıtması için onlara ödeme meydana getirecek. İşte bu yüzden Kylie Jenner’ın makyaj markaları hakkında oldukça sık konuştuğunu görüyorsunuz – para ödüyor.

Iyi mi Toplumsal Medya Etkileyicisi Olunur?

İçeri girmek ister misin? Iyi mi yapacağınız burada.

Nişinizi Bulun

Asla kimse tek bir şeyle ilgilenmez. Çoğumuz tutkulu olduğumuz oldukça çeşitli şeylere sahibiz.

Sadece mevzu toplumsal medya kaynağınıza ulaşınca, insanların dikkat süreleri kısadır. Bir şey seçin ve lazer odaklamayla dalın. Ve resimlerinizin iyi göründüğünden güvenilir olun.

Kitlenizi Oluşturun

Nişinizi belirledikten sonrasında, takipçi bulma zamanıdır.

Bu niş içindeki insanları takip ederek başlayın. Büyük takipçilere haiz hashtag’ler kullanın. Aceleniz var ise bir Instagram botu kullanabilirsiniz — daha çok data için espressotriplo.com.

Markalar, büyük takipçi sayılarına haiz kullanıcıları bulmak isterler, bu yüzden etkileyecek birinin olduğundan güvenilir olun.

Tertipli Olarak Yayınlayın

İnternet kararsız ve unutkan bir yerdir. Bir an, hepimiz çılgınca yumurta resmi. Sonraki, hepimiz çoktan unutuldu.

İnsanların dikkatini çekmenin en iyi yollarından biri tertipli olarak paylaşımda bulunmaktır. İnsanların etkileşimde bulunmak isteyeceği kaliteli içerikler yayınlamaya devam edin ve yorumlarla ilgilenmeyi ihmal etmeyin.

Etiket Markaları

Tamamımız markaların bizlere paralarını vermek için aniden bizi vurmasını isteriz. Sadece devamlı bu şekilde çalışmaz.

Kimi zaman onların dikkatini kendimiz çekmemiz gerekir.

Sevdiğiniz bir markanız yada ürününüz var ise, gönüllü bir influencer olarak çalışmaya başlayın. Yaptığınız süre markayı etiketleyerek ürün hakkında tertipli gönderiler yapın.

Kafi gönderi ve kafi takipçi ile marka dikkat çekecektir. Ve bir çok süre resmi bir teklifle ulaşırlar.

Etkileyin

Artık iyi mi bir toplumsal medya etkileyicisi olacağınızı bildiğinize gore, bu ipuçlarını kullanın! Akıllı telefonunuzu alın ve bu gönderileri ve beğenileri dolar ve sentlere çevirin.

Daha çok ipucu için, mükemmel Instagram başlıkları yazmakla ilgili bu gönderiye göz atın.