BT İşleri Ne Kadar Öder? Data Teknolojisi Maaşlarına İlişkin Kılavuz

Araştırmalar, BT sektöründe çalışan birinin averaj maaşının yaklaşık 82.860 $.

Maaşınızı çoğaltmak istiyorsanız, BT sektöründe çalışmak ilginizi çekebilir. Sadece, sıçrama yapmadan ilkin, bu sektörde insanların kazanılmış olduğu maaş türleri hakkında birazcık daha çok informasyon edinmek isteyebilirsiniz.

Okuyun ve BT sektöründeki maaşlar hakkında bilmenizde fayda olacak her şeyi öğreneceksiniz. Bu gönderiyi bitirmiş olun ve “BT işleri ne kadar öder?” Sorusuna yanıt verebilmelisiniz.

Hadi başlamış olalım!

1. BT Sektörünün Devasa Bulunduğunu Anlayın

Bu mevzuya girmeden ilkin, BT sektöründe birçok değişik iş bulunduğunu ve hakkaten tek bir “BT işi” olmadığını belirtmek önemlidir.

Bu işlerin doğası büyük seviyede değişmiş olur ve kazanma potansiyeliniz çoğu zaman seçtiğiniz nişle ilişkilidir.

Mesela, temel bir bilgisayar destek rolünü yapan çalışıyorsanız, ortalama olarak para kazanabilirsiniz. 53.470 ABD doları. Sadece, bir yazılım mühendisi olarak çalışıyorsanız, kabaca 103.620 $ kazanabilirsiniz.

Bundan dolayı, BT sektöründe çalışmaya karar vermeden ilkin, bir tüm olarak sektör hakkında daha çok informasyon edinmek isteyebilirsiniz. Bunu yaparken, hem ücret hem de yapacağınız iş türü açısından uygun olacak bir sektör belirleyebileceksiniz.

2. Eğitime İhtiyacınız Olabilir

BT sektöründe fazlaca para kazanmak istiyorsanız, bazı hususi becerilere haiz olmanız gerekir. İhtiyaç duyduğunuz beceri türleri, BT sektöründe seçtiğiniz hususi nişe bağlı olacaktır.

Mesela, bir programcı olmak istiyorsanız, Java şeklinde belirli bir programlama dili öğrenmeniz gerekebilir. Siber güvenlik alanında çalışacaksanız, ağ güvenliğinin temellerini anlamanız gerekebilir.

Şimdi muhtemelen şu anda bu becerilere haiz değilsiniz ve bu tamamen mesele değil. Bir tek birazcık alabilirsin BT eğitimi kurslar ve bu becerileri bir yada iki yıl süresince kazanın.

Bununla beraber, BT sektörünün devamlı değiştiğini belirtmek önemlidir. Bundan dolayı muhtemelen kariyeriniz süresince birden fazla ders almanız gerekecek.

Peki BT İşleri Ne Kadar Öder?

Bu gönderiyi tamamladıktan sonrasında, “BT işleri ne kadar öder?” Sorusunu yanıtlamanız daha kolay olacaktır.

Bahsedilmiş olduğu şeklinde, maaşlar bu sektörde mühim seviyede değişebilir ve bu, öncesinden bilmenizde fayda olacak bir şeydir. Yeterince araştırma yapmazsanız, BT sektöründeki en iyi% 1’lik gelirlilerin arasına katılmanıza izin vermeyen bir kariyer yolu seçebilirsiniz.

Bununla beraber, BT sektöründeki beceriler çoğu zaman aktarılabilir ve ondan sonra sektörün başka bir kısmına daima katılabilirsiniz. Başlangıç ​​olarak, bu büyüyen sektöre süratli bir halde katılabilmek için başlamanız kafi.

Bunun şeklinde daha çok içerik okumak ister misiniz? Eğer yapmış olursanız, son olarak gönderilerimizden bazılarını görmek için lütfen blogumuzun geri kalanına göz atın.