30 yaşlarında okula mı dönüyorsunuz? Öğrenirken Iyi mi Çalışmaya Devam Edilir?

Tam zamanlı çalışmak ve tam zamanlı okula gitmek her insanın başa çıkabileceği oldukça şeydir. İş sorumluluklarınız ve aile sorumluluklarınız ile okul işleriyle uğraşmak başlı başına bir beceridir. 30 yaşlarında okula geri dönmek, tamamlanması en kolay vazife benzer biçimde görünmeyebilir, sadece başarı ve başarı hissi her şeyi buna kıymet kılar.

Okula geri dönmenin yapmak istediğiniz şey olduğuna karar verdiniz, sadece aslına bakarsan yoğun olan programınıza üniversite dersleri ekleyip ekleyemeyeceğinizden güvenilir değilsiniz. Size bunu yapabileceğinizi söylemek için buradayız ve aşağıdaki bu kılavuz size iyi mi yapılacağını anlatacak.

Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Sıhhatli Bir Denge Oluşturun

Yoğun programınıza bir şeyler eklemeye karar verdiğinizde, endişeyi ve ezici bir duyguyu ortaya çıkarabilir. Bu duygular normaldir, sadece doğru oranda denge ile tüm hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. kendini strese sokmadan.

İşiniz, okulunuz ve aile / toplumsal yaşamınız içinde sıhhatli bir denge bulmanız gerekecek. Bunu yapmanın en iyi yolu, belirli alanlarda nerede kesinti yapabileceğinizi bulmaktır. İş yerinde birkaç saatinizi kısaltmanıza karşın hala tam zamanlı kalırsanız, o süre yapın.

Okul emekleri için belirli saatler ve aile ve dostlar için de belirli zamanlar ayırdığınızdan güvenilir olun.

Hibeleri, Bursları yada Kredileri Kullanın

Üniversite dersleri almak kimi zaman emek verme saatlerinizi kısmak anlamına gelir. Bu sizin için doğruysa ve kendinizi para yitirme mevzusunda stresli bulursanız, bu süre zarfında size destek olması için bağışlama, burs yada kredilerinizi kullanabilirsiniz.

Ödül aldığınızda yada burs aldığınızda, bu para tahsil ücretinizin bir kısmını, tüm eğitim ücretini yada tam miktar artı cebinizde kalan parayı karşılayacaktır. Kalan paranız var ise, faturaları karşılamak için kullanabilirsiniz ve bu parayı geri ödemek zorunda kalmazsınız.

Cebinizde talebe kredilerinden para var ise, bu parayı faturaları ödemeye destek olmak için de kullanabilirsiniz, sadece mezun olduktan sonrasında geri ödemeniz gerekecektir.

Yapabildiğin Vakit Ayır

Çalışmak için elinizden geldiğince süre ayırmanız önemlidir. Bunu öğle yemeği molalarınızda yada hatta işe yada okula gidip gelirken yapabilirsiniz. Notlarınızı yada data kartlarınızı okurken kendi kayıtlarınızı yapın.

Kayıtları sürüş esnasında dinleyebilirsiniz. Ek olarak, güne başlamadan ilkin bir saat kadar emek verme süresine girmek için erken kalkmayı da düşünebilirsiniz. Günlük rutininizi etkilemeden bulabildiğiniz süre ayırın.

Değişik Seçeneklerinizi Düşünün

Üniversite kurslarına başlarken, seçim yapabileceğiniz oldukça sayıda seçeneğiniz olacak. Kursları şahsen alabilir, bir çevrimiçi sertifika uyuşturucu danışmanlığı benzer biçimde belirli bir program için yada çevrimiçi ve karşı karşıya kursların bir karışımını yapın.

Çevrimiçi kurslar, işe gidip gelmek zorunda kalmayacağınız için size süre kazandıracak ve dersleri ve ödevleri tamamlama mevzusunda daha çok esnekliğe haiz olacaksınız.

30’da Okula Geri Dönmek Sıkıntılı Fakat Buna Kıymet!

30 yaşlarında okula geri dönmek, üniversiteyi daha genç yaşta bitirmenizden daha çok zorlukla gelir. Bununla beraber, bir kez elde edeceğiniz başarı hissi, yüzleşmeniz ihtiyaç duyulan daha çok engelle daha ileri yaşlarda bunu yapabildiğinizde neredeyse artar.

Bu fazladan desteğe ihtiyacınız olduğunda bu kılavuzu aklınızda bulundurun ve bunu yapabileceğinizi ihmal etmeyin!

Buna benzer daha çok gönderi için bizi her gün ziyaret edin!