Uyan ve Çalış: Uzaktan Emek verme için Ev Ofis Kurmaya Yönelik 7 İpucu

Uzaktan emek harcama için bir ev ofis oluşturmayı düşünüyorsunuz ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. İster pandemi sebebiyle uzaktan çalışıyor olun, ister fazladan para kazanmak için ek bir koşuşturma halletmeye karar verin, evden çalışmanın birçok faydası vardır.

Benzinden tutum edeceksiniz. İşe gidiş gelişlerin yoğun olduğu saatlerden kaçının. Evinizin lüksünde öğle yemeği yiyin. Ve ailenle daha oldukca vakit geçir.

Sadece bir ev ofisi oluşturmak, dizüstü bilgisayarınızda kanepede yada mutfak masasında çalışmaktan daha fazlasını gerektirir. Ev ofisinizi kurarken göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan yedi mühim ipucu.

1. Mobilya Seçimi

Satın alırken ev ofis mobilyalarıbirkaç şeyi aklınızda tutmak istersiniz. Ilk olarak, işinizi yapmak için doğru büyüklükte alana ihtiyacınız var. Bir dizüstü bilgisayarda mı çalışacaksınız? Ufak bir masa ile kurtulabilirsin.

Sadece evrak işlerini etrafa yaymak için alana ihtiyacınız var ise, daha büyük bir şeye ihtiyacınız olabilir. Yönetici masası için yeriniz var mı? Yoksa masa alanınız size yalnız kırk sekiz inç mi yetiyor?

Çalışmanız ihtiyaç duyulan odanın büyüklüğü, masa, kitaplıklar, dosya dolapları ve ek masalar benzer biçimde satın almanız ihtiyaç duyulan mobilyaları belirleyecektir. Rahatça çalışmak için uygun yükseklikte rahat bir iskemle kullandığınızdan güvenli olun. Yada ayarlanabilir olanı bulun.

2. Sıhhatli Bir Emek verme Ortamı Oluşturun

Uzaktan emek harcama için bir ev ofisi kurarken, ortamınız sıhhatli olmalıdır. Ek oksijen almak için odanın etrafına nebat yerleştirmeyi düşünün.

Evinizde sigara içenler var ise, insanların sigara içtiği bir odada çabalamayın. Öteki bir düşünce, kafi vazife aydınlatmasına haiz olmaktır. Emek verme alanınızı görmek için kafi, sadece göz yorgunluğuna ve gözlerinizi kısmanıza niçin olacak kadar parlak değil.

Bilgisayar başlangıcında saatlerce çalışıyorsanız, ekranınızdaki mavi ışığı ayarlamayı düşünün. Mavi ışık gözlere zararlı uzun süre maruz kaldığınızda. Bilgisayarınızın gece görüşü modunu kullanma kabiliyeti yoksa, bir çift mavi ışık gözlüğü alabilirsiniz.

3. Üretken Olmak İçin Kendinizi Hazırlayın

Evdeyken dikkatinizi dağıtmak oldukca kolay. Telefon çalıyor. E-postalar alıyorsunuz. Twitter yayınınız ve toplumsal medya uygulamalarınız asla bitmez. Ikazları kapatmayı yada toplumsal medya kullanımını sınırlayan bir program kullanmayı düşünün.

Bazı uygulamalar aslına bakarsak toplumsal medyayı engeller. Sadece Slack benzer biçimde bir toplumsal emek harcama programınız var ise endişelenmeyin. Hangi siteleri engellemek ve diğerlerini rahat bırakmak istediğinizi onlara söylemek için uygulamalardaki tercihleri ​​ayarlayabilirsiniz.

Üretken olmanın başka bir yolu da bir program oluşturmaktır. Bilhassa patronunuz işinizi yaparken harcadığınız zamanı bir şirket portalında takip etmiyorsa.

Emek verme zamanlarını uygun molalar, öğle yemeği zamanı ile planlayın ve programınıza bağlı kalınca. Ne kadar oldukca iş yaptığınıza hayret edeceksiniz. Artı, ofiste meydana getirilen ve yarım gün devam eden tüm bu hazırlıksız toplantılara katılmanıza gerek kalmayacak.

4. Emek verme Alanınızı Paylaşılan Alanlardan Ayırın

İşinizi yapmak için hususi bir odanız yok mu? O vakit mutfağın yada oturma odasının ortasına yerinizi koymayın.

Aileniz tv seyretmek, ödevlerini kanepede yada mutfak masasında yapmak isteyebilir. Konsantre olabileceğiniz sessiz, rahat bir alan seçin. Ek olarak, çalışmanız için belirlenmiş bir alan, kendinizi daha ustalaşmış hissetmenizi elde edecektir.

5. Mekanınızı Tasarlama ve Süsleme

Uzaktan emek harcama için bir ev ofis kurarken, alanınızın bir ofis benzer biçimde görünmesini isteyebilirsiniz. Tarzınıza uygun bir yoldam bulun. Bir ihtimal odayı bile boyayabilirim.

Odanızın parlak kırmızı duvarları var ise, onu hafifletmek isteyebilirsiniz. Ofis ortamında çalışmaya daha uygun bir renk seçmek isteyebilirsiniz. Alanı koordine etmek için bazı aksesuarlar alın.

Altın bir tema yapmak ister misin? Bir kalem kutusu ve ataç için bir kap alın. Altın ataç bile satın alabilirsiniz. Bu tür dokunuşlar, alanınızı kişiselleştirmek için mükemmel bir yoldur ve daha üretken hale getirin.

6. Ailenin Dikkatini dağıtan şeyleri en aza indirin

Ailenizle yaşıyorsanız, onlara rahatsız edilmek istemediğinizi evvelinde bildirin. Ofis olarak kullanabileceğiniz fazladan bir odanız var ise, kapıya bir “rahatsız etmeyin” işareti koymayı düşünün ve kesintileri en aza indirmek için kapıyı kapalı tutun.

Bu, ara sıra (ümit ederim ara sıra) kapıyı çalmayacağınızı güvence etmese de, kapıyı açık tutmaktan ve aile üyelerinin her saat bir sual sormak için ofisinize girmesinden daha azca sıklıkta kesinti yapmanıza destek olacaktır.

Oda arkadaşlarınızla yaşıyorsanız, ses seviyesini dayanabileceğiniz bir seviyenin üstüne çıkarırlarsa, siz çalışırken gürültüyü azaltmalarını isteyin.

7. Emek verme Alanınızı Pozitif Tutun

Günün herhangi bir saatinde olduğu benzer biçimde uzaktan çalışırken de pozitif yönde bir zihin durumu sağlamak önemlidir. İşte ve evde beklenmedik problemler ortaya çıkar. Müşteriler başka şirketlerle gider. Patronunuz öfkesini kaybediyor.

Evladınız hastalanır. Müdür sizi aradı şu sebeple evladınız uygunsuz bir halde hareket etti. Pek oldukca durum sizi fena bir ruh haline sokabilir.

Yumruklarla yuvarlanmaya çalışın. Aksiliklerin ve engellerin sizi üzmesine izin vermeyin. Çoğu zaman kaçınılmazdırlar. Acil değillerse işten sonrasında onlarla ilgilenebilirsiniz. Pozitif hissetmenin iyi bir yolu, çalışırken hafifçe müzik yada meditasyon kasetleri dinlemektir.

Elbet, bu sizi rahatsız ediyorsa, başka seçenekler de düşünün. Bir olasılık, beğendiğiniz pozitif yönde sözlerin yer almış olduğu posterleri duvara asmaktır. Yada masanızdaki çerçevelerde pozitif yönde alıntılar. Önünüzde pozitif yönde onaylar olan birkaç post-it not alın.

Güzel Monet yağlı boya tablosu benzer biçimde moralinizi yükselten bir tablo var mı? Andrew Wyeth suluboya mı? Yaratıcı, pozitif yönde bir esinlenmek için duvara asın. Renk ve tabiat bizim halimizi etkiliyor.

7 Yararlı İpucu Tekrardan Ziyaret Edildi: Uzaktan Emek verme için Ev Ofis Kurma

Uzaktan emek harcama için bir ev ofis oluşturmak için bu kanıtlanmış ipuçlarını izleyin. Bu ev ofis fikirleri, pozitif, üretken bir emek harcama ortamı yaratmanıza, hedeflerinize ulaşmanıza ve bir gelir elde etmenize destek olacaktır.

Daha yararlı ipuçlarına, kariyer ipuçlarına ve daha fazlasına mı ihtiyacınız var? Kapsamlı yazı koleksiyonumuzu keşfedin.