Üniversitede Para Biriktirmenin 11 Yolu (Bugün Hayata geçirmeye Başlayabileceğiniz)

Yiyecek yemeyi biliyor muydun Her öğün için en iyi Ramen bir yıl süresince her gün 150 doların altına mı mal olur?

Üniversite öğrencilerinin yemeklerinin temel unsuru olsa da, yiyecek planınızı bir kenara bırakıp erişte yüklemeniz gerekmez, şundan dolayı üniversitede para biriktirmenin başka birçok mükemmel yolu vardır.

Üniversitede Para Biriktirmenin 11 Yolu

İşte bugün halletmeye başlayabileceğiniz üniversitede para biriktirmenin 11 kati yolu!

1. Bütçe

Bunaltıcı görünse de bu, nakit tasarrufu yapmanın en mühim adımlarından biridir.

Üniversite talebesi olarak iyi mi para biriktireceğinizi merak ediyorsanız tutum etmenin en mühim yollarından biri kendinize bütçe ayırmaktır. Paranızın nereye gideceğine dair bir plan oluşturmak için her hafta yada ayda birazcık vakit ayırmak, tutumlu ve görevli kalmanıza destek olacaktır.

2. Konut

Barınma, bir çok okul için oldukça ağır bir maliyet olabilir. Normalde tahsil ücretiyle karşılaştırıldığında hiçbir şey olmasa da, seçtiğiniz konaklama yeri ve türü gene de bu üniversite ödemelerini büyük seviyede etkileyebilir.

Okulunuza para ödemekten kaçınabiliyorsanız, evden yada kampüs haricinde daha ucuz bir yerden gidip gelebilirsiniz. İşe gidip gelmek istemiyorsanız, bir (yada iki!) Oda arkadaşına haiz olmak, çoğu zaman daima konaklama maliyetini düşürür ve süit seçimi odalar yada ortak yaşam tarzları içinde seçim yapar.

3. Ulaşım

Nereye gittiğiniz ve oraya iyi mi ulaştığınız da üniversite masraflarınızda büyük bir unsur olabilir. Toplu taşıma açısından, kendi otomobilinize haiz olmak ve otomobil paylaşımı açısından sizin için en uygun olanı bulmalısınız.

Kampüste yaşıyorsanız, kendi otomobilinize haiz olmak yerine otomobil paylaşımını düşünmek, benzin ve sigorta sebebiyle size tonlarca tutum sağlayabilir. Artı, yeni carpool dostlar edineceksiniz!

4. FAFSA

FAFSA’yı doldurmak, can sıkan olsa da, federal yardımdan ne kadar para alabileceğinizi belirlemenin mükemmel bir yoludur. Birazcık vakit alır, sadece bu şekilde bir miktar mali destek almayı umuyorsanız, uzun solukta buna kıymet.

Ek olarak bunu yılda yalnızca bir kez yapmanız gerekir, bu yüzden zamanı ulaştığında mermiyi ısırıp doldurmak o denli da fena olması imkansız.

5. Kitaplar

Para biriktirmek, ders kitabı kiralamanın faydaları tam fiyatla satın almaya kıyasla. Tekrardan satarak para kazanacağınız ve ders kitaplarını kiralayarak tutum edeceğiniz için ikisinin de pozitif yönleri vardır.

Bu bir tek tercihlerinize neyin daha uygun olduğuna bağlıdır!

6. Yiyecek

Birazcık önceki ramen bir latife olsa da, yiyecek için harcama şekliniz, okuldayken tutum etmenin mükemmel bir yoludur.

Arkadaşlarınızla yiyecek yemeye çıktığınız zamanları sınırlandırmak, paradan tutum etmenize destek olabilir (bilhassa bütçeniz var ise!) Ek olarak okulunuzun sunmuş olduğu değişik yiyecek planlarına bakabilir ve rejiminize uygun daha ucuz seçenekler olup olmadığını görebilirsiniz. .

7. Burslar

Burslar, üniversitede para biriktirmenin en iyi yollarından biridir. Burs kazanmak temelde bir şeyde oldukca emek harcayarak armağan almaya benzer!

Sadece bu, okulda başarıya ulaşmış olmak için iyi çaba sarf etmeniz ve başvurabileceğiniz öteki bursları aramanız gerektiği anlamına gelir. Çoğu zaman okullar her yıl başvurabileceğiniz burslar verir ve tonlarca burs vardır. her yerde üniversite öğrencileri için uygun uygulamak için.

8. Zamanında Mezun Olun (Yada Daha Erken!)

Okulda olmak için ödeme yapmadığınız için zamanında mezun olmak size tonlarca nakit tasarrufu elde edecektir. Bu bununla birlikte daha erken mezun olmak için de geçerlidir – orada olmayacağınız için harç, oda ve pansiyondan tutum edersiniz!

Bu, elbet ne kadar işin üstesinden gelebileceğinizle ilgili.

Erken mezuniyeti yönetebilirseniz, size bir miktar nakit kazandırır, ek olarak bir iş aramaya başlarsınız. Öyleyse, talebe kredilerini daha da erken ödemek için çalışmaya başlayabilirsiniz!

9. İş

Kampüs içinde yada haricinde çalışmak, okuldayken tertipli bir para akışına haiz olmanıza destek olabilir. O vakit daima bir kenara ayırıp yavaş yavaş biriktirecek bir miktarınız ve arada bir harcayabileceğiniz bir miktarınız olur.

Birçok kampüste, kampüs içi iş olanaklarının yanı sıra yararlı bulabileceğiniz iş-çalışma programları vardır. Bebek bakıcılığı şeklinde hususi işlerin büyüsünü de ihmal etmeyin!

Paranızı zekice saklamak ve harcamak söz mevzusu olduğunda çalışmak bir dünya fark yaratır.

10. Muhafaza

Hizmetlerinizi korumak, para tasarrufu mevzusunda büyük bir fark yaratabilir. Oldukça fazla elektrik yada su kullanmama mevzusunda gayretli olmak, gereksinim duymadığınız zamanlarda klima yada ısıtma kullanmamak.

Bu hareketlerin çevreye de iyi mi destek olabileceğini unutmayalım! Hem de hem paranızı kurtaracak hem de dünyaya yardım edeceksiniz.

11. Dürüst Hükümler Verin

Son olarak, alışveriş yaparken ne yaptığınız ve neye ihtiyacınız olmadığına dair dürüst yargılarda bulunun. İhtiyaç duymadığınız şeyler için birazcık para harcamanın keyifli bulunduğunu çoğumuz biliyoruz, sadece bunu ne sıklıkta yapmayı seçtiğinize dikkat edin.

Arkadaşlarınızla en yakın ikinci el mağazasına gitmek şeklinde aradığınız şeyleri satın almanın tonlarca keyifli yolu da vardır. Satın almakta problem yok, sadece ihtiyacınız olan şeylerin çoğunu isteklerinizden daha fazlasını karşılayacak olanları yapın!

B.F.A. Para Tasarrufunda!

Ve işte karşınızda – üniversitede para biriktirmenin bu 11 yolu ile, en azından finansal mevzularda BFA alacaksınız!

Yüksek tahsil, birkaç nedenden dolayı stresli olabilir. Büyük testlerden lisanslara ve genel not averajına – toplumsal yönlerden bahsetmeye bile gerek yok – pek oldukca şey öğrenmeye hazırsınız.

Sadece paranın bu stres faktörlerinden biri olması gerekmez – en azından üniversitede iyi mi para biriktirebileceğinizle ilgili bu yararlı ipuçlarını takip ettiğiniz sürece.

Daha garip okumalar için öteki yayınlarımızdan bazılarına göz attığınızdan güvenilir olun ve daha çok içerik için yakında yeniden deneyin!