Öğretmen Olmadan Ilkin Bilmeniz Ihtiyaç duyulan 4 Mühim Şey

Okul günlerini hatırlıyor musun? Onları sevin ya da onlardan nefret edin, çoğu zaman eğitimdeki deneyimlerinizle ilgili görüşleriniz öğretmenlerinize dayanıyordu. İçinizdeki potansiyeli görmek ve genç yaşta bakış açınızı tamamen değiştirebilmek için ihtiyaç duyulan tek şey iyi bir öğretmendir.

Kim bilir şimdi ‘öğretmen olmalı mıyım?’ Diye düşünüyorsunuz Kim bilir sonraki nesle geri vermek istiyorsunuz. Sadece eğitime atlayacaksanız, kendinizi neye soktuğunuzu bilmeniz gerekir.

İşte öğretmen olma mevzusunda bilmeniz gerekenler.

1. Öğretim Averaj 9-5’ten Daha Fazla Vakit Alır

Öğretmek sandığınızdan oldukca daha çok süre alıyor. Pek oldukca insan öğretmenlerin uzun tatiller geçirdiğini ve bir tek hafta süresince okul günü emekleri icap ettiğini düşünüyor, sadece bu aslolan noktayı kaçırmaktır.

Öğretmenlerin de oldukca fazla not alması gerekiyor. Bu, ders vereceğiniz okul saatlerinde değil, kendi zamanınızda tamamlanmalıdır. Ek olarak ders planları ve sıhhat ve güvenlik risk değerlendirmelerinin yanı sıra katılacak toplantılar ve veli akşamları da vardır.

Sadece başka bir mesuliyet daha var ve başı dertte olan öğrencilerin sorunlarını çözmek için ihtiyaç duyulan süre bu. Kim bilir yasadışı uyuşturucu kullanmışlardır, polis tarafınca tutuklanmışlardır yada başka bir öğrenciye diktatörlük yapmakla suçlanmışlardır.

Bir ihtimal ev hayatları darmadağın olmuş ve bu yüzden okula tertipli olarak gitmiyorlar. Öteki kurumlar bu sorunları araştırabilirken, bunlar münferit vakalar değildir ve çoğu zaman öğretmenin girdisini gerektirir ve öğretmenin öğrenciyle bire bir konuşmasını gerektirir.

Bunun sizin için olmadığını anlarsanız, umutsuzluğa kapılmayın oldukca öğretmenler için alternatif işler.

2. Öğretme Duygusal Enerji Gerektirir

Öğretmek her şeyden oldukca duygusal enerji gerektirir. Öğrencilerinize yatırım yapıyorsunuz ve onların başarıya ulaşmış olmalarını istiyorsunuz, bu yüzden bir sınavda yada mühim bir sınavda başarısız olurlarsa boş zamanlarınızda onlar hakkında düşünmeye başlayabilirsiniz.

İyi öğretmenler ek olarak sınıfta lüzumlu olanın ötesine geçecek ve tüm öğrencilerinin daha geniş bir dünyaya girmeye hazır ve hazır olmalarını elde edecektir.

Hatta kendi paralarının bir kısmını öğrenciler için otobüs tutarına yada bir sınava hazırlanmak için doğru ders kitaplarını almalarına destek olmaya harcayabilirler.

Duygusal bir insansanız, bu sonunda size zarar verebilir. Zor durumdaki öğrencilere karşı duygularınızla başa çıkmak için bir strateji geliştirmeniz gerekir, aksi takdirde ev hayatınızı etkileyebilir.

Her öğrenciye yardım edemez ve tüm sorunlarını çözemezsiniz ve o öğrencinin hayatında onlara yardım etmeye yada onları düzeltmeye çalışan tek şahıs olmadığını hatırlamanız gerekir.

Okulunuzda size destek olabilecek ve omuzlarınızın birazcık ağırlığını taşıyabilecek öteki öğretmenler yada okul terapistleri şeklinde müttefikler bulun.

3. Her Vakit Fazlaca Çalışmanız Gerekir

İyi öğretmenler şöhretlerine güvenmezler. Bilgilerini kendi öğrencilerine aktarmak için devamlı öğreniyor ve geliştiriyorlar.

Yalnız bir lisans dereceniz var ise, öğretmenlik yaparken bir Yüksek Lisans derecesi için yarı zamanlı çalışmak isteyebilirsiniz.

Liberal sanatlarda bir dereceniz var ise, ufkunuzu genişletmek için yarı zamanlı bir fen bilgisi eğitimi almanın uygun bulunduğunu hissedebilirsiniz.

Öğrencilerin çoğunun ikinci dil olarak İngilizce konuşmuş olduğu ve ilk dillerinin İspanyolca olduğu bir okula giderseniz – kim bilir Flordia eyaletinde – başka bir dil öğrenmenin sizin için yararlı olacağını hissedebilirsiniz. Aslına bakarsak bazı yetkililer, ikinci dil olarak İngilizce öğrenen Florida sakinlerinin oturması icap ettiğini düşünüyor. İspanyolca testler.

Bu şekilde öğrencilerle kendi dillerinde konuşabilir ve onlarla daha çok bağlantı kurabilir ve kültürlerini anlayabilirsiniz.

4. İnsan Olmanız Gerekiyor

Öğretim bir tek sınıfın önünde durmak ve öğrencilerinize haiz olduğunuz büyük miktardaki bilgiyi yine etmekle ilgili değildir. Birçok mevzu gerçeklere dayalı değildir ve bundan daha derin düşünmeyi gerektirir. Felsefe öğretmek.

Bu teknik seni hiçbir yere götürmez. Öğretmenlik mesleğinin mevzusu bu değil.

Tüm öğrencilerinizin mevzuyla sizin kadar ilgilendiğini varsayar. Bir çok olmayacak.

İyi bir öğretmen olmak için iyi bir insan olmanız gerekir. Öğrencilerinizi okuyabilmeniz ve ne düşündüklerini ve onları iyi mi öğrenip çalışmaya teşvik edebileceğinizi bulabilmeniz gerekir.

Bu zor bir iş fakat her şeyden oldukca psikoloji ile ilgili. Finlandiya’da, bilgisayar becerilerini öğrencilerin ilgisini çekecek garip bir halde öğretiyorlar, en azından bir oyun olan Satranç vesilesiyle 1.300 yaşında.

Tatlılar şeklinde ödüller yada puana dayalı bir sistem kullanıyor musunuz? Yoksa kurallara uymayanlara yüksek standartlar ve ceza tatbik eden katı bir öğretmen misiniz? Hangi yolu izleyeceğinize karar vermek, çoğu zaman haiz olduğunuz öğrencilerin türüne bağlıdır ve neye en iyi cevap verdiklerini bulmak için her iki yöntemi de dener.

Öğretmen Olmak Sabır, Anlayış ve Empati gerektirir

Öğretmen olmanın en mühim yanı, bunun bir tek öğrenmekle ilgili olmadığını anlamaktır. Öğrencileri neyin motive ettiğini ve onlardan en iyi şekilde iyi mi yararlanabileceğinizi anlamakla ilgilidir.

Bu sabır ve oldukca fazla empati gerektirir. Ek olarak, sonrasında öğrencilerinize aktarabileceğiniz bilginizi devamlı genişlettiğinizden güvenli olmak için devamlı çalışmanız gerekir.

Son olarak, çoğu zaman evde sorunları olan çocuklarla uğraştığınız için öğretmenlik mesleğinin oldukca fazla duygusal enerji gerektirdiğini de hatırlamanız gerekir.

Öğretmen olmakla ilgili daha çok şey öğrenmekle ilgileniyorsanız, sitemizin geri kalanına da göz atmayı ihmal etmeyin.