Gezi Yazarı Olarak Zorlayıcı Hikayeler Iyi mi Anlatılır

Egzotik bölgeleri ziyaret etmeyi ve onlar hakkında yazmak için para kazanmayı hayal ediyor musunuz? Eğer öyleyse, rekabetiniz var. Gezi yazarları için öngörülen istihdam artışı yalnızca yaklaşık% 2 olması bekleniyor 2024’e kadar.

Bu, bu nişe girmeye kararlıysanız, yazınızı kusursuz yazım ve dilbilgisinin ötesinde öne çıkarmanız gerektiği anlamına gelir. Oradaki en iyi gezi yazarları, okuyucularını büyüleyen bir hikayeyi iyi mi anlatacaklarını biliyorlar.

Anlatacak garip hikayelerle iyi mi mükemmel bir gezi yazarı olabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Daima Birinci Şahıs Olarak Yazın

Gezi etmekten zevk almak oldukça insani bir deneyimdir, bu da okuyucularınızla kişisel bir bağlantı kurmaya çalışmanız gerektiği anlamına gelir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, makalelerinizi devamlı birinci şahıs olarak yazmaktır.

Bu, bir tek hakkında yazdığınız yeri ilk elden ziyaret ettiğinizi açıkça göstermekle kalmaz, bununla beraber izleyicilerinizin kendileriyle güvenilir bir dost gibi hissetmesini sağlar.

Gezi yazarları, çoğu zaman paylaşacakları kişisel fikirlere haiz oldukları için bayağı gazetecilerden farklıdır. Aksine, üçüncü kişi bakış açısıyla yazmak, okuyucularınızdan oldukça objektif ve mesafeli görünmenizi sağlar.

Klişelerden Kaçının

Bir çok insan, kalabalık butikler ve nefes kesici manzaralar şeklinde bazı yaygın gezi ifadelerini kafalarının üstünden söyleyebilir. Formüle dayalı oldukları ve kitlenizi sıkabilecekleri için yorucu klişeler kullanmaktan kaçının.

Bunun yerine şeyleri tanımlamanın değişik yollarını bulun.

Gezi yazısı, bir arkadaşınıza son maceranızdan bahsediyormuşsunuz şeklinde neredeyse söyleşi edici olmalıdır.

İçeriden Informasyon Sağlayın

İyi gezi içinde ne olduğu devamlı bilgilendirmelidir. İnsanlar bir destinasyonu ziyaret etmekle ilgilendiklerinde, kalmak için en uygun fiyatlı oteller, kalabalıktan kaçınmak için senenin en iyi zamanları, toplu taşıma araçlarından iyi mi tutum edilebilecekleri ve daha fazlası hakkında informasyon edinmek isterler.

Başka bir deyişle, içeriden ipuçları istiyorlar; süre ve paradan tutum etme mevzusunda pek oldukça insanoğlunun bilmediği taktikler. Parasız bir Londra otobüs kartının iyi mi kazanılacağını keşfettiyseniz yada Kolezyum’u gece ziyaret etmenin daha azca gezinsel bulunduğunu öğrendiyseniz, bir yer hakkında yazarken bu detayları kesinlikle ilave edin.

İçerideki kapsamı bilmek sizi daha mahalli şeklinde konuşmanızı elde edecektir. Bununla birlikte güvenilir bir kaynak olarak da karşılaşacaksınız.

Paris Guy Paris’in genel gezinsel yerlerinde kuyruklardan iyi mi kaçınılacağına dair ipuçları sunan bu şekilde bir gezi yazarıdır.

Eşi olmayan Gezinsel Bölgeler ve Bölgeler Hakkında Yazın

Aynı eski gezgin tuzakları, gezi yazarları tarafınca binlerce kez kapatıldı. Bunun yerine, pek oldukça insanoğlunun ziyaret etmediği yada gezi etmeyi düşünmediği niş çekicilik merkezlerine ve bölgelere odaklanmayı yada bu tarz şeyleri vurgulamayı düşünün.

Kimi zaman en garip bölgeler, büyük şehirler kadar sunabileceği oldukça şeyi olan minik kasaba yada köylerde bulunabilir. Gizli saklı yada garip gezinsel bölgeler ve benzersiz restoranlar ve mağazalar parasız PR’ı takdir edeceklerdir.

Okumaya ve Öğrenmeye Devam Edin

Gezi dergilerini, kitaplarını ve gazete makalelerini okumak, ziyaret edilecek yeni bölgeler hakkında düşünce üretmenize destek olurken, bununla beraber kendi yazılarınızı iyi mi güncel tutacağınızı da öğretir. Yeni bölgeler hakkında informasyon edinmek ve gezi ipuçları ve yeni oteller hakkında içeriden informasyon almak için gezi fuarlarını ve seminerleri de ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

İster mahalli ister internasyonal olsun seyahate odaklanan Meetup grupları, gezi editörlerine satış hitabı yapmak için size öykü fikirleri sağlayabilir.

Bir Blog Başlatın

Güvenilirlik eklemenin ve örnekler yazmanın en iyi yollarından biri, bilhassa de yeni bir gezi yazarıysanız, kendi gezi blogunuzu başlatmaktır. Evinizden otomobille bigün içinde ilgi çekici bölgeleri takip ederek yada gezi giysisi ipuçlarını paylaşarak başlamanız fark etmez; size gezi yazımı pratiği yapma ve bunda daha iyi olma şansı verecektir.

Blogunuzun belirli bir şeye odaklanması destek verir. Bir ihtimal eski lokantaları ve öteki eski Amerikan çekicilik merkezlerini ziyaret etmeyi seviyorsunuz ya da hakkaten glamping bölgeleri ziyaret etmeyi seviyorsunuz. Ya da kim bilir son olarak gezi aletlerini keşfetme yada gezilerde otantik mahalli mutfağı tatma mevzusunda bir hünere sahipsiniz.

Uzmanlığınız ne olursa olsun, hakkaten tutkulu olduğunuz bir mevzu olmalıdır. Bu, blogunuzu güncellemeyi dört gözle beklediğiniz bir şey haline getirecektir.

Zaman içinde ve doğru içerikle, web sitenizden para kazanmanıza destek olmak için bir kitle ve kafi trafik çekmeye başlamalısınız.

Toplumsal Medyadan Yararlanın

Gezi yazarlığı kariyerine adım atmak mevzusunda ciddiyseniz, etken toplumsal medya kanalları bir zorunluluktur. Bu tarz şeyleri son gezilerden fotoğraflar göndermek için kullanmanın yanı sıra, mecmua editörleri ve sektör bağlantılarıyla bağlantı kurmanıza destek olabilirler.

Her toplumsal medya kanalında yer almanız gerekmez, sadece hangisini seçerseniz seçin, tertipli olarak güncelleme yayınlamayı hedefler. Takipçilerinizi sohbetlere dahil etmeye çalışın.

Toplumsal medya da doğal ki blog yayınlarını ve yazdığınız gezi makalelerini paylaşmak için mükemmel bir yerdir.

Vazgeçme

Bir öykü fikri ortaya attığınız her editörün size geri dönmesini bekleyemezsiniz. Başarı göstermiş bir özgür gezi yazmanın anahtarı, etken olarak satış hitabı hayata geçirmeye devam etmek ve asla pes etmektir.

Kişisel olarak reddedilmemeye yada bir yanıt almamaya çalışın.

Sebat, her türlü başarıya ulaşmış yazmanın anahtarıdır. Gezi yazımı hakkında elinizden geldiğince oldukça uğraşmaya, okumaya ve öğrenmeye devam edin ve parçalarınızı yayınlamak için anlaşmalar almak zorundasınız.

Gezi Yazarı Olmaya Hazır mısınız?

Gezi yazarı olmak, ister tam zamanlı yapmak ister düzgüsel gelirinizi desteklemek için oldukça yararlı bir iş olabilir. Dünyayı ve sunmuş olduğu her şeyi keşfetmek ve peşinden deneyiminizi başkalarıyla paylaşmak gibisi yoktur.

Daha iyi bir gezi yazarı olmaya adım atmak için oldukça sayıda gezi ve eğlence gönderilerimize göz atın. Ziyaret edilecek ve yazılacak bölgeler hakkında fikirlerin yanı sıra iyi mi daha iyi ve daha akıllı bir seyyah olabileceğiniz mevzusunda sizi bilgilendireceklerinden eminler.