Bakıcı Kariyerine Iyi mi Başlanır

Tatminkar ve iyi maaşlı bir kariyer bulmak birçokları için neredeyse olanaksız olabilir. Yalnız birkaç ruh, onları birden oldukça düzeyde (cüzdanları dahil) uyaran alanda emek verme fırsatına haiz olur.

Sizin için de aynısını meydana getirecek bir kariyer arayışı içindeyseniz, niçin sıhhat hizmetlerini düşünmüyorsunuz? Bakıcı kariyerinin sizin için ideal bir sektör bulunduğunu görebilirsiniz.

Sadece bakıcı olmanın neleri içerdiğinden güvenli değilseniz endişelenmeyin. Daha bilgili bir karar verebilmeniz için iş görevlerinin ne işe yaradığını ve neyle ilgili bulunduğunu ele alacağız.

Hadi başlamış olalım!

Bakıcı Kariyerinde Ne Beklemeli?

Şimdi bakıcı olmak ne anlama geliyor? Tıpkı görünmüş olduğu benzer biçimde, bir bireye yada bireye bakım veriyorsunuz. Bakıcı için diğer görev alanlar arasında kişisel bakım yardımcısı ve evde sıhhat yardımcısı bulunur.

Bu roldeki birincil göreviniz, hasta, yaşlı, yaralı, kırılgan yada zihinsel / fizyolojik engelli kişilere yardım etmektir. Emek verme ortamı, hastanın evi yada yardımlı bir yaşam topluluğu benzer biçimde bir sıhhat merkezidir.

Vazife ve vazife yelpazesi, hekim randevuları ayarlamak, yiyecek almak için otomobil kullanmak, hekim randevularına gitmek, banyo yapmak, tımar etmek, beslemek, yiyecek pişirmek ve hafifçe temizlikten oluşur. Ek olarak hastanın ilaçlarını zamanında aldığından da güvenli olmalısınız.

Bakıcı kariyer alanıyla ilgili mükemmel olan şey, ücretlerin makul olmasıdır ve bir olmak için kapsamlı bir eğitimden geçmeniz gerekmemesidir. Üniversite kurslarına gerek yok.

İhtiyacınız olan tek şey bir lise mezuniyet belgesi ve yukarıda belirtilen görevleri yerine getirmek için eğitimdir.

Şimdi bakıcı kariyer alanına girmek için atabileceğiniz adımlara bir göz atalım.

Doğru Eğitimi Almak

Muhtemelen tamamlamanız ihtiyaç duyulan görevler hakkında kafi bilgiye aslına bakarsan sahipsiniz. Mesela, bir ocak ve mikrodalgayı iyi mi çalıştıracağınızı biliyor olabilirsiniz ve etiketleri okuyabilir ve reçete talimatlarını takip edebilirsiniz.

Sadece, hastalarınızın haiz olabileceği değişik koşullar hakkında daha hususi bir eğitim almak iyi bir fikirdir. Bu şekilde mümkün olan en iyi bakımı sağlayabilirsiniz. En yüksek taleplerin ne işe yaradığını görmek için evde sıhhat yardımcılarına yönelik mahalli iş ilanlarına bakın.

Bir ihtimal otizmli, Alzheimer hastaları yada felçli hastalara bakmak için desteğe gerekseme duyan birçok aile ve tesis bulabilirsiniz. Eğer durum buysa, o süre bu koşulları okumalısınız.

Ek olarak, size güvenlik, acil müdahale, hususi rejim yiyecekleri pişirme ve hijyen hakkında öğretecek, alabileceğiniz evde sıhhat yardımı kursları da vardır.

Bir meslek okulundan, evde sıhhat kuruluşundan yada yaşlı bakımı programından resmi eğitim almanız gerekip gerekmediğini öğrenmek için eyaletinize danışmanız gerekecektir.

Bir ajans için çalışmak istemeniz durumunda, uygun sertifika almanız gerekir. Bu, Medicaid ve Medicare alan kurumlar için geçerlidir.

İhtiyaç Duyacağınız İş Becerileri

Formda iseniz ve geçmişte iş deneyiminiz var ise ve hatta küçüklere bakıyorsanız, bakıcı olmak için aslına bakarsan fazlasıyla nitelikli olduğunuzu fark edebilirsiniz.

Sertifikaları ve becerileri edindikten sonrasında, aşağıdaki benzer biçimde bir ajans için çalışabilirsiniz: bu şirket.

Evde sıhhat mevzusunda iyi bir destek olmak için gerekenlere süratli bir bakış.

Detaylara Dikkat Edin

Açıkçası, hastanızı yakından seyretmek için işe hazır bir halde gelmelisiniz. Durumları, ne kadar yakından ilgilenmeniz icap ettiğini belirleyecektir. Buna gençler, yaşlılar ve zihinsel ve büyük fizyolojik engelleri olanlar dahildir.

Bu iş, tüm gün süresince akıllı telefonuna yada masasına yapışmış asla kimse için değil. Vardiya süresince oturup tv seyretmeyi de bekleyemezsiniz.

Mükemmel Kişilerarası Beceriler

Hastalarınızla oldukça süre geçireceğiniz için, mükemmel kişilerarası becerilere haiz olmak önemlidir. Empatik ve kırılganlıklarına, gereksinimlerine ve acılarına karşı duyarlı olmanız gerekecek. Acıma olmadan bakıcı kariyeriniz uzun sürmez.

Muhteşem Dayanıklılık

Hayır, maraton koşma yada yüzlerce libre bench press koşma kabiliyetine ihtiyacınız yok, sadece vardiyanız süresince hastanızı ayakta durma, adım atma ve kaldırma kabiliyetine ihtiyacınız olacak.

Bakımını yaptığınız hasta engelliyse, küvete girip çıkarken, yatağa girip çıkarken ve tekerlekli sandalyesine girip çıkarken desteğe gerekseme duyacaktır. Hemen sonra yiyecek pişirmek, hafifçe temizlik yapmak ve alışveriş yapmak, hekim randevularına gitmek benzer biçimde işleri yapmak zorunda kalacaksınız.

Bazı durumlarda, hastaları gezmeleri yada oyun oynamaları için dışarı çıkarırsınız.

Mükemmel Süre Yönetimi

Bakıcı olarak, program koruyucusunuz. Bu, hastanızın ilaçlarını zamanında almasını, zamanında yiyecek yemesini ve vardiyanız bitmeden banyo / damatlık yapmasını sağlamanız gerektiği anlamına gelir. Ek olarak hastaları götürmeniz ihtiyaç duyulan hekim randevularınız da var.

Bakıcı Kariyeri için Maaş ve Görünüm

Yaşadığınız yer, ne kadar kazanacağınızı belirleyecektir. ortalama saatlik ücret bakıcılar için 2016 itibariyle 10.66 dolardı. Ve senelik maaş 22.170 dolar civarındaydı. Şu anda bu alanda ortalama 3 milyon iş vardı.

Ne kadar oldukça edinim ve sertifika alırsanız, maaşınız o denli yüksek olur. Bakıcılar için gelecekteki görünüm gelecek yıllarda hızla artacak.

Yaşlanan baby boomers yardımıyla, iş büyümesinin 2026 yılına kadar% 41 muhteşem olmasını bekleyebilirsiniz. Bu, averaj bir işten oldukça daha hızlıdır, bundan dolayı kesinlikle ümit vaat eden bir kariyer alanıdır.

Kariyerinize CNA, CHHA yada LPN olarak sertifika yada lisans alarak başlayabilirsiniz. İleri aşama ile kazanç potansiyelinizi artırabilirsiniz. Ve sonrasında belirli hastalıklar ve sakatlıklar mevzusunda uzmanlaşabilirseniz, talebinizi de artırabilirsiniz.

Bugün Evde Sıhhat Yardımcısı Olun

Başka bir insana bakma fizyolojik ve zihinsel kapasitesi olan hepimiz, bakım sektörüne girebilir. Kendinizi saha ve karşılaşabileceğiniz koşullar hakkında ne kadar oldukça eğitirseniz o denli iyidir.

Bakıcılıkta kendi işinizi kurmanın doğru hareket bulunduğunu bile görebilirsiniz.

Ek olarak Working Home Guide’da kariyer ve iş tavsiyeleri de bulabilirsiniz. Bakıcılığın sizin için doğru kariyer bulunduğunu düşünseniz de düşünmeseniz de, doğru seçimi yapmanıza destek olacak ipuçları ve kılavuzlar bulabilirsiniz.

Yeni bir kariyer yolu seçmenize destek olması için hangi detayları kullanabileceğinizi görmek için bugün sitemize uğrayın.