Alkolizmden Kurtulma Hakkında Blog Yazmak İçin 7 İpucu

Yakın tarihindeki bir ankete gore, 14 milyondan fazla Amerikalı yetişkinlere alkol kullanım bozukluğu teşhisi kondu. Bu sayı, bu ülkedeki erişkin nüfusun ortalama% 6’sını temsil ediyor.

Bu kategoriye girerseniz, alkolizmin üstesinden gelmenin ve hayatınızın parçalarını tekrardan bir araya getirmenin ne kadar zor bulunduğunu ilk elden bilirsiniz. Kendinizi bitmeyen iyileşme yolunda tutmak da bir o denli zor olabilir.

Bir ayıklık blogu başlatmak, iyileşme sürecinden geçerken kendinizi meşgul etmenin mükemmel bir yoludur. Hem de sizinkine benzer bir durumdan geçenlere yardım etmenin mükemmel bir yoludur.

Ayık bir bloga doğru şekilde başladığınızdan güvenilir olun. İşte alkolizmden kurtulma hakkında blog yazmanıza destek olacak yedi ipucu.

1. Bir Ayıklık Blogu Başlatmak için “Doğru” Zamanı Beklemeyi Bırakın

Alkolizmle uzun bir dövüşten sonrasında iyileşme yolunda ilk kez yürümeye başladığınızda, hakkaten bir ayıklık blogu başlatmaya hazır olmayabilirsiniz. Dışarı çıktığınız anda bunu yapmak için baskı hissetmenize gerek yok alkol rehabilitasyonu.

Sadece oldukça sık olarak, aylardır rehabilitasyon haricinde kalan insanoğlu oturup bir ayıklık blogu başlatmak için “doğru” zamanı beklemek şeklinde bir hata yaparlar. Bunu yapmak için “doğru” bir süre olmadığının bilincinde değiller.

Fizyolojik ve zihinsel olarak ayık bir blog için bloglar yapmaya başlayabildiğiniz sürece, bunu yapmalısınız. Hâlâ hayatınızı düzene sokmaya ve düzgüsel bir görünüme geri dönmeye çalışıyor olsanız bile, blogunuzu hazırlayıp çalıştırmak için şimdiki süre şeklinde bir süre yoktur.

2. Bir Ses Oluşturmanıza Destek Olacak Öteki Sobriety Bloglarını Okuyun

Ayıklık blogları yazmaya başladığınızda hangi “sesi” kullanacaksınız?

Süper ciddi bir blogcu olacak mısınız? Alkolizm hakkında blog yazmaya daha gönülsüz bir yaklaşım benimseyen biri mi? Yada ikisinin bir kombinasyonu?

Öteki ayık blogları okuyarak süre geçirerek yazınız için bir ses yapmaya başlayabilirsiniz. Nelerden hoşlandığınızı, neleri sevmediğinizi ve size en oldukça nelerin hitap ettiğini görebilirsiniz.

Zaman içinde kendiniz için, insanların öteki ayık bloglarda bulamayacakları benzersiz bir ses yaratabileceksiniz. Blogunuza kıymet katacak ve genel olarak oldukça daha iyi bir yön duygusu verecektir.

3. Her Süre Blog Fikirleri Yazma Alışkanlığı Alın

Mükemmel blog fikirleri bulmak, pek oldukça insanoğlunun bir ayıklık blogu kurduklarında savaşım etmiş olduğu şeylerden biridir. Alkolizm ve iyileşmeye giden yol hakkında ellerinden geldiğince yazmak istiyorlar, sadece daima nereden başlayacaklarını bilmiyorlar.

Blogunuzu ilk başlattığınızda, uzun bir blog fikirleri sıralaması bulmak için bir yada iki saat geçirmelisiniz. Peşinden, yeni fikirlerle ortaya çıktıkça zaman içinde bu listeye eklemelisiniz.

İlhamın size ne süre geleceğini asla bilemezsiniz. Bigün duş alıyor olabilirsiniz. muhteşem bir blog için fikirler.

Bu fikirleri not alma alışkanlığı edinin, böylece daima hakkında yazmaya hazır bir şeyleriniz olur.

4. Bloglarınızı Yazarken İşleri Kolay Tutun

Alkolizm söz mevzusu olduğunda insanların yaşamış olduğu tüm sorunları tek bir blog yazısı ile çözemeyeceksiniz. Öyleyse niçin halletmeye çalışıyorsun?

Kıymetli olmaları için “Yayınla” yı her tıkladığınızda 5.000 kelimelik blog yayınlamanıza gerek kalmamıştır. Bazı durumlarda, tesir yaratmak için 100 kelimeden uzun bloglar yazmanız bile gerekmez.

Bloglarınızı yazarken, oluşturulması saatler ve saatler alan uzun parçalar yazmaya çalışmak yerine, kelimelerin organik bir halde akmasına izin vermelisiniz. Bu, blog yazmayı sizin için daha keyifli hale getirecek ve yazınızı başka türlü olabileceğinden daha azca zorlamanızı elde edecektir.

5. Kişisel Deneyimlerinizi Bloglarınıza Yerleştirmeyi Hedefleyin

Ayık bir blog yazdığınız bir konumdaysanız, alkolizmle ilgili uzun ve hikayeli bir geçmişe haiz olma şansınız yüksektir. Bu geçmişi kendi yararınıza kullanın.

Bloglarınızı oluştururken kişisel deneyimlerinizi bloglarınıza serpmenin yollarını bulun. Bu, bloglarınızı size hususi hale getirecek ve onları okuyan insanlarla gerçek bağlantılar kurmanıza destek olacaktır.

6. Blogunuzu Tertipli Bir Temelde Güncellemeyi Taahhüt Edin

Nihai hedefiniz, ayık blogunuzla mümkün olduğunca oldukça insana yardım edebilmek için büyük bir okuyucu kitlesi oluşturmak mı? Öyleyse, blogunuzu erken ve sık sık güncellemek oldukça mühim olacaktır.

Bunu halletmeye vaktiniz yoksa, her gün yeni bir blog yayınlamanıza gerek kalmamıştır. Sadece, blog yayınlarınızın içinde haftalar ve haftaların geçmesine de izin vermemelisiniz.

7. Bloglarınıza Daha Fazla İlgi Çekmek için Toplumsal Medyayı Kullanın

Günümüzde ve çağda, bir ayıklık blogunu tanıtmak ve insanların onu okumakla ilgilenmesini sağlamak asla bu kadar kolay olmamıştı. Toplumsal medya, ayık blogcuların gönderilerini tanıtırken geniş bir ağ oluşturmalarını mümkün kıldı.

Ayık bloglarınızı kitlelere tanıtmak için Feysbuk, Twitter, Instagram ve daha fazlasında toplumsal medya hesaplarına kaydolun. Okuyuculardan geri bildirim almak ve iyileşmenizle ilgili olabilecek soruları yanıtlamak için toplumsal medyayı da kullanabilirsiniz.

Git Kendi Sobriety Blogunuzu Bugün Süratli Başlatın

Emekler göstermiştir ki % 40 ila 60 arasında herhangi bir yerde Alkolizm tedavisi görenlerin% 100’ü minimum bir kez nüks ediyor. Alkol rehabilitasyonunu takiben düz ve dar yolda kalmak kolay değildir.

Ayık kalma şansınızı artırmanın bir yolu, ayık bir blog başlatmak olabilir. Size oldukça gereksinim duyulan bir mesuliyet sağlayacak ve ayık kalmış olarak ve başkalarına bunu iyi mi yapacağınızı öğreterek gerçek bir fark yarattığınızı hissettirecektir.

Kendinizi başarıya ulaşmış bir blog yazarına dönüştürme hakkında daha çok informasyon edinmek için blogumuzdaki öteki makalelere göz atın.